Mängu "finest hour" stsenaarium keskkooliõpilastele ja õpetajatele. Intellektuaalse mängu "finest hour" stsenaarium ja esitlus

Intellektuaalne mäng "Tähetund"

Eesmärgid: üldistada õpilaste teadmisi erinevates ainetes; arendada huvi intellektuaalse töö vastu

Mängu edenemine

I. Sissejuhatus

Lapsed sisenevad pidulikult kaunistatud klassiruumi

Õige asja vastu vaielda,
Et mitte teada ebaõnnestumisi elus,
Läheme julgelt
Looduse saladuste ja keeruliste ülesannete maailma.
Pole tähtis, et see ei saa olema lihtne
Me ei karda, et tee on raske.
Suurepäraste inimeste saavutused
Ei tulnud kunagi kergelt.

Tere pärastlõunast, kallid lapsed ja austatud külalised. Alustame oma intellektuaalset mängu "Tähetund", kus mängijad võistlevad mitte jõus ja osavuses, vaid teadmistes ja leidlikkuses.

Klass on jagatud 4 embleemi meeskonda. Igal meeskonnal on oma kaptenid. Iga õige vastuse eest saab iga meeskond tärni. Ja mängu lõpus tunnistame löödud tärnide arvu järgi võitjameeskonda.

Rühmas töötamise reeglid:

1. Kuulake hoolikalt ülesannet.

2. Kuulake hoolikalt inimest, kes räägib.

3. Tea, kuidas rahulikult läbi rääkida.

4. Tehke ühine otsus.

5. Valige, kes vastab.

6. Hinda aega.

7. Püüa mitte segada teiste rühmade tööd.

Niisiis, alustame 1. ringi "soojendus"

Iga vastuse juures on tärn, kummal rühmal on rohkem tärne, tema valib küsimused esimesena.

1. Ratsanik sõidab hobusega. Mitu jalga neil koos on? Vastus: 6

2. Kust vanaema koloboki jaoks jahu leidis? Vastus: laudas

3. Kuhu kaotas Tuhkatriinu oma klaassussi? Vastus: ballil

4. Kotis ja vaasis oli 10 pirni. Pakist kanti kõik pirnid vaasi. Mitu pirni on vaasis? Vastus: 10

5. Keldris närisid 5 hiirt juustukoort. Nad olid sellest nii süvenenud, et ei märganud kassi, kes ligi hiilis. Kass tormas hiirtele kallale ja haaras neist ühe. Mitu hiirt on jäänud juustu sööma? Vastus: mitte ühtegi, kõik põgenesid

6. Saabus kauaoodatud jaanuar. Kõigepealt õitses 1 õunapuu, seejärel 3 ploomipuud. Mitu puud on õitsenud? Vastus: Jaanuaris puud ei õitse

7. Üks eesel kannab 10 kg suhkrut ja teine ​​- 10 kg vatti. Kellele oli kõige suurem koormus? Vastus: sama.

8. - Sina ja mina, jah, me oleme sinuga. Kui palju meid on? (2)

Treeningu tulemused.

Millises meeskonnas on kõige rohkem tähti?

Muusikaline paus (füüsiline minut).

2. voor "Põhiosa"

Tahvlil 6 erinevat värvi sektorit:

1. Roheline sektor – loodus (küsimused taimede ja loomade kohta)

2. Sinine sektor – Space

3.Kollane sektor - Kasahstan

4. Roosa sektor - vene keel või matemaatika

5. Oranž sektor – kirjandus)

6. "Must kast" (vastused kastis olevatele küsimustele)

Võitnud meeskond veeretab täringut. Punktide arv stantsil näitab värvisektorit. Pärast värvi valimist valib meeskonna kapten küsimuse, loeb oma meeskonnale ette, arutleb ja vastab.

Ülesanded "musta kasti" jaoks.

"Must kast"

Mina esitan küsimusi ja vastused neile küsimustele on "mustas kastis", milline meeskond vastab kiiremini ja õigesti, kellele saab tärni. Ja kui mõlemad meeskonnad vastust ei tea, siis vastavad külalised. Kuulake hoolikalt esimest küsimust.

    Mis see on? Seda uhmerdatakse uhmris ja kuluvad sõelaga need, kes asjatu äriga tegelevad; kirjutatakse suhu, ei taheta rääkida; ebaausad inimesed peidavad selle otsad; mõnikord tuleb see kuivana välja.
    Vesi

2. Siin on asi, mille üks vapustav krokodill, "nagu kikkapuu alla neelas". Mis asi see on? (pesulapp) – saatejuht demonstreerib pesulappi.

3. Siin on ese, mis väikese halli linnukese triki peale vanamehe ja vanaproua nutma ajas. Nad rahunesid alles siis, kui said vastutasuks sama eseme, kuid erineva kvaliteedi ja värviga. Mis see on? (muna) - peremees demonstreerib muna.

4. Kasti sees oleva eseme abil saab valmistada mitmesuguseid asju või tappa ühe muinasjututegelase. Mis siin peitub? (Nõel) - saatejuht demonstreerib nõela.

5. Selle abil mürgitati printsess "Jutus surnud printsessist jaseitsme kangelase kohta"?(Õun)

6. Mis see on? Kas papa Carlo õmbles sellest Pinocchiole mütsi? (Sokk).

3. Kokkuvõtete tegemine. Mängus osalejate autasustamine.

Keda kostitas rebane pudruga? Vastus: Kraana, "Rebane ja kraana".

Mis oli tüdruku nimi muinasjutust "Külm"? Vastus: Nastenka.

Mis on kõrbes puudu? (vesi)

See loodusnähtus näeb välja nagu kerge udu õhus ja mõnikord nagu valge läbipaistmatu sein. Kui hommikuks udu hajub, siis on murule kindlasti kaste. Mis see on?(udu) (Slaid 30)

Kolm püüdsid tabada seda, kes kaks vanainimest toiduta jättis. Aga see mees lahkus neist kolm korda. Ja neljas jälitaja, kes teeskles kurti, tabati... Kelle?(Kolobok)

Mis tõugu koer Artemon oli muinasjutus "Pinocchio seiklused"?(puudel)

    Milline poegade haudumiseks mõeldud loom ehitab kõrgele okste ja sambla puude peale kerakujulise pesa, mida nimetatakse Gainoks?(Orav)

    Milline sõna kuulub ainult teile ja seda kasutavad sagedamini teised kui teie? (nimi)

    Millise osa sõnast võib maa seest leida? (juur)

    Sa leiad mu näolt -

    Nii endas kui ka teises

    Kui sa mind lõpust loed

    Ma muutun teiseks sõnaks

    Ma panen sind haigutama

    Ja ma käsin sul magama minna

    (nina - uni)

    Mis tuleb pärast kevadet? (Suvi)

    Kes on Mukha kihlatu - tsokotuhi? (Sääsk)

    Mitu tähte on vene tähestikus? (33)

    Suurem osa maast on ümbritsetud veega. (Mandri)

    Enamik suur mandriosa. (Euraasia)

    Suurim üksiknumber. (9)

    Mitu häält on sõnas hiir? (3)

    Millal puud lehed maha ajavad? (sügisel)

    Kõige väiksem kahekohaline number? (10)

    Väikseim kontinent maakeral. (Austraalia)

    Osa päevast hommikust õhtuni. (päev)

    Tüdruk, kes ilmus lille tassi,
    Ja seal oli see tüdruk veidi rohkem kui küünte. (Pöial)

    Mida karu talvel sööb? (Ta magab talvel)

    Dunno elas lillelinn 1 nädal ja 3 päeva. Mitu päeva elas Dunno Lillelinnas?10

    Mu vend on 8-aastane ja õde 13-aastane. Kui vanaks õde saab, kui vend saab 10-aastaseks?15

    12 sipelgat otsustasid lennata kiilidel. Iga kiili kohta istus maha 3 sipelgat. Mitu kiili seal oli?4

    Põrsas andis Karupoeg Puhhile poole oma kommidest ja veel 1 kommi. Peale seda jäi tal 3 kommi alles. Kui palju maiustusi Põrsas sai? 8

    Kaks ahvi leidsid 8 kookospähklit. Teel tülitsesid nad krokodilliga ja viskasid talle pähklit. Siis nad leppisid ja sõid pähkleid. Kui palju pähkleid ahvid sõid, kui tõid koju poole sellest, mis neil oli?2

(Õiged vastused on 10, 15, 4, 8, 2.)

    Nali enne muinasjuttu. (Ütleb)

    Millise muinasjutu kangelast tahtsid kõik süüa? (Kolobok)

    Millises linnas Dunno elas? (Lilles)

    Kes kirjutas muinasjutu "Sipelgas ja tuvi"? (L.N. Tolstoi)

    Millist ravimit Carlson eelistas? (Moosi)

    Mis sõna pani Kai palees kokku Lumekuninganna? (igavik)

    Malvina austaja ja austaja? (Pierrot)

    Kevadel sulanud tüdruk. (Lumetüdruk)

    Sellel läks Emelya kuninga juurde. (pliidi peal)

    Kus peidab end seitsmes laps? (ahjus)

    Kes loo kirjutas elav müts"? (N.N. Nosov)

    Mida soovitas Sipelgas Dragonflyle muinasjutus I.A. Krylov? (tants)

    Kelle käest nõud põgenesid? (Fedorast)

    Kes leiutas kassi Matroskin ja Cheburashka? (E.N. Uspensky)

    Maailma parim krokodill. (geen)

    Haldjalik laudlina. (Isemonteerimine)

    Kes kirjutas teose "Dunno ja tema sõprade seiklused"?
    a) Nosov N.
    b) Dragunsky V.
    c) Goljavkin V.

    Milliseid lilli noppis kasutütar S.Ya.Marshaki muinasjutus "Kaksteist kuud" metsast?
    a) Violetsed
    b) Lumikellukesed
    c) maikellukesed

Stsenaarium kognitiivne mäng koos vanematega "Tähetund".

Sihtmärk: Areng kognitiivne tegevusõpilased.
Ülesanded:
1. Üldistada, süstematiseerida laste teadmisi üle maailma, kirjanduslik lugemine, vene mänguliselt.
2. Laiendage õpilaste silmaringi, arendage mälu, mõtlemist, kõnet.
3. Aidake kaasa vanemate ja laste meeskonna loomisele.
Varustus: kaardid numbritega, tähtede komplekt, multimeediumiinstallatsioon.
Mängu edenemine:
Õpetaja: Tere poisid, kallid vanemad ja külalised!
Täna mängime teiega mängu nimega kõrgpunkt. Selles mängus on meil: Mizerovski Sergei koos ema Irina Sergeevnaga, palun teil asuda mängijate kohad, Sereženkov Mihhail koos ema Alla Konstantinovnaga, Panžin Danila koos ema Olga Anatoljevnaga ja Purdõšev Aleksei koos ema Olga Ivanovnaga. Ülejäänud poisid on minu abilised ja pealtvaatajad.
Mängureeglid: mäng koosneb 3 voorust ja finaalist. Õige vastuse korral teenib osaleja 1 tärni ja kui ema vastas temaga õigesti, saab osaleja 2 tärni. Pärast iga vooru lahkub kõige väiksema tähtede arvuga mängija koos emaga mängust ja saab pealtvaatajaks. Ja nii on kõik valmis, alustame mängu "Tähetund". (Muusika telemängust mängib)
1 ring. Esimese vooru reeglid: nüüd näete pilte numbrite 1,2,3,4 all. Ma esitan küsimuse ja te peate tõstma märgi numbriga, mis teie arvates on vastus. Kui õiget vastust pole, tõstate märgi numbriga 0. Kas reeglid on selged?
1. vooru teema on loomad.
Ekraanile ilmuvad pildid numbritega 1-panda, 2-ahv, 3-lõvi, 4-krokodill..
Vasta esimese vooru küsimustele:
1. Nimetage Kesk-Hiinast pärit imetaja. (panda)
2. Arvatakse, et see loom ilmus umbes 120 miljonit aastat tagasi aastal Kriidiajastu. (krokodill)
3. Neid loomi iseloomustavad viiesõrmelised väga liikuvad ülajäsemed, vastandus pöialülejäänud, küüned. Keha on kaetud karvadega. (ahv)
4. See loom elab steppides ja savannides ning röövib keskmisi ja suuri loomi, peamiselt sõralisi.
5. See liik on väljasuremise äärel ja on kantud rahvusvahelisse punasesse raamatusse. (panda).
6. Need loomad on röövellikud imetajad ja elavad pererühmades, niinimetatud pridedes (lõvi)
7. Enamiku nende loomade pikkus on 2-5,5 m (krokodillid)
Vastavalt 1. vooru tulemustele lahkuvad nad mängust ....
2. voor 2. vooru reeglid: nüüd näete ekraanil tähti, millest peate kõige rohkem ära kasutama pikk sõna. Mängija, kes tegi pikima sõna, saab tähe ja kelle ema teeb pikima sõna, saab ka tähe. Selles voorus osalevad ka pealtvaatajad, pikima sõna koostaja saab auhinna ja õiguse kinkida täht igale mängijale. Ja ainult liikmed saavad mis tahes tähe asemel kasutada 1 tärni, ainult 1 kord.
Ekraanile ilmuvad tähed: B, R, E, O, N, P, K
3 ringi.
Linnad - kangelased: Tula, Smolensk, Kaluga. Kinnitan, et kõik need linnad on kangelased, kui jah, siis tõsta silt numbriga 0, kui ei, siis tõsta silt linna numbriga, mis ei ole kangelane. (Kaluga, tahvel 3)
Ekraanile ilmub slaid, mille numbrite all on linnade kujutis.
Värvid: oranž, kollane, roheline. Väidan, et kõik need värvid on vikerkaare järjekorras. On see nii? Kui jah, siis tõsta märk 0, kui ei, siis tõsta märgid, mis vajavad vahetamist. (tahvel 0) Ekraanile ilmub slaid, mille numbrite all on lillede kujutis.
Presidendid: Jeltsin, Putin, Medvedev. Väidan, et kõik need inimesed olid Venemaa presidendid. Kui jah, siis plaat on 0, kui ei, siis tahvel inimese numbriga, kes teie arvates ei ole Venemaa president. (tahvel 0)
Ekraanile ilmub slaid numbrite all olevate presidentide fotoga.
Finaalid on:…
Finaal: teie ees on sõna dial. Sellest sõnast peate tegema võimalikult palju sõnu, ainult nüüd ei saa te tähtede asemel tähti kasutada. Vanemad mõtlevad ka sõnu välja, kui aeg otsa saab, siis osalejad omakorda loevad oma sõnu, kui sõnad otsa saavad, võib ema appi kutsuda, võidab see, kes kõige rohkem sõnu ütleb. Kuid kõigepealt loendame tähtede arvu. Sõna asemel võib kasutada tähte. Ja nii see aeg läks edasi. Ekraanil sõna "DIAL"
Kokkuvõtete tegemine ja autasustamine.

Ettekanne teemal: Parim tund

"Tähetund"

kooliväline tegevus

algkooli õpilastele

Skripti on välja töötanud:

Partizansky linnaosa laste loovuse keskuse omavalitsuse eelarvelise lisahariduse korralduse lisahariduse õpetaja - Grishakova Olga Vasilievna.

Mängu eesmärk: huvitava ja õpetliku laste puhkuse korraldamine, mõtlemise, ilmavaate ja eruditsiooni arendamine.

Mängu mängimiseks vajate videoprojektorit, ekraani, arvutit.

Tärnid, mis antakse mängijatele õige vastuse eest, taldrikud numbritega 1,2,3,4.5,6, mille mängijad tõstavad. Kui küsimusele vastatakse. Mängu mängitakse vastavalt telemängu "Tähetund" tüübile

slaid 1

Fanfaar 1

Moderaator: Tervitame oma liikmeid. Täna mängivad: _________ (osalejaid 6 inimest).

Fanfaarid kõlavad 2

1 ring. slaid 2

1. Enne kui oled killud muinasjuttudest :

    naeris

    Hen Ryaba

    kass, kukk ja rebane

    prussakas

    Kolobok

    Rebane, jänes ja kukk.

Tähelepanu küsimus

    Kinnitan, et kõik need muinasjutud on vene rahvajutud. .

Vastus: 4. "Pussakas" kirjutas Korney Tšukovski.

    Mis loost see laul pärit on?

"Kukk, kukk,

Kuldne kamm, vaata aknast välja

Ma annan sulle herneid"

Vastus: 3. "Kass, kukk ja rebane"

Fanfaarid kõlavad 2

    Tulemustabelil näete loomi:slaid 3

1. Kaamel

2. Tiiger

3. Kaelkirjak

4. Ninasarvik

5. Lõvi

6. Elevant.

    Milline loom võib kaua aega saab hakkama ilma vee ja toiduta?

Vastus: 1. Kaamel.

    Milliseid loomi pidasid muistsed egiptlased pühaks?

Vastus: 5. Lev.

    Milliseid loomi peeti Indias pühaks?

Vastus: 6. Elevant

    Neid loomi peetakse soomustatud .

Vastus: 4. Ninasarvik.

Kokku võtma:

Kellel on vähem tähti?

Mängust lahkub 2 osalejat.

Igaühele antakse mälestusauhind.

Fanfaarid kõlavad 2

II voor.

Tuletame meelde, kes pääsesid 2. ringi.

Töö tähtedega . slaid 4

Tahvlil on teie ees tähed. Nendest tähtedest on vaja moodustada pikim sõna. Te ei saa sama tähte kaks korda kasutada.

Leia sõnad välja.

    Esiteks, publiku pikim sõna. (Antakse auhind).

    Nüüd läheme vanemate juurde. Kõige pikem sõna.

vanemaauhind

Pikima sõnaga osaleja saab tärni ja avab kasti. (seal on auhind)

Saatejuht: Noh, mida ma peaksin teiega tegema. Kahjuks peame lahku minema ühest osalejast.

1 osaleja (kellel on kõige lühem sõna, lahkub mängust - auhind mälestuseks).

Fanfaarid kõlavad 2

III voor.

Tuletame meelde, kes pääsesid edasi 3. ringi. See:

Muinasjutu killud tablool: 5. slaid

1. "Tuhkatriinu" (Vennad Grimmid).

2. "Pähklipureja ja hiirekuningas" (E. Hoffmont).

3. "Kolm põrsakest" (S. Mihhalkov).

4. "Saabastega puss" (Ch. Perrault).

5. "Pöial" (X. Andersen).

6. "Pipi on pikksukk" (A. Lindgren).

Tähelepanu küsimus:Mulle tundub, et kõik need muinasjutud on välismaa autorite kirjutatud?

Vastus: 3. Sergei Mihhalkov.

Muinasjuttude killud tablool slaid 6

1. Muinasjutt kalamehest ja kalast.

2. Muinasjutt preestrist ja tema töölise jamast.

3. Lugu kuldsest kukest.

4. Lugu tsaar Saltanist

5. Printsess Konn

6. Lugu surnud printsessist

Tähelepanu küsimus:Kinnitan, et kõik need muinasjutud on kirjutanud imeline luuletaja Aleksandr Sergejevitš Puškin.

Vastus: 5. Printsess Konn - Vene rahvajutt

Ja nüüd vaatame, kellel vähem tähti, lahkume ühest osalejast - antakse välja lohutusauhind.

Ja nii jõudis finaali 2 osalejat. See:

Nüüd võistlete omavahel. Peate 5 minutiga koostama pakutud tähtedest võimalikult palju sõnu. See peab olema nimisõna, nimetavas käändes ja ainsuses.

Osalejatele jagatakse lehed ja pastakad.

Fanfaarid kõlavad 2

tabloolslaid 6

Aeg. Nüüd pead kordamööda sõnu hüüdma. Tingimuseks on see, et kui selle sõna nimetab üks osaleja, siis teine ​​ei nimeta seda. Võidab see, kes sõna ütleb viimasena. Me alustasime.

Fanfaarid kõlavad 3

Võitjat autasustatakse diplomi ja auhinnaga ning saabub tema parim tund, ta kostab vastuse.

Mängu põhiülesanne (mängijatele seatud ülesanne): täita pakutud ülesanded, näidates üles leidlikkust ja erudeeritust.
Sellel üritusel osalemiseks valitakse välja 12 mängijat, kes langevad erinevate mänguvoorude läbimise käigus välja ja alles jääb vaid üks - võitja.
1. voor
Mängijate ees on tabloo, millele on kirjutatud 6 nime ja perekonnanime:
- Bohdan Hmelnõtski;
- Peeter I;
- M.V. Lomonossov;
- Dmitri Donskoi;
- Erofei Khabarov;
- Ivan Julm.
Igal mängijal on kaardid vahemikus 1 kuni 6. Peremees loeb küsimuse ette, 30 sekundi jooksul tõstavad mängijad kaardid. Iga õige vastuse eest saab mängija 1 tärni, iga õige varajase vastuse eest - 2 tärni. Selles voorus langeb välja 2 mängijat.
Küsimused
"...Julma türanni näojooned hakkasid temas ilmnema varakult, ta tappis oma poja, tutvustas opritšninat, nõrgestas vürsti-bojari võimu ja tugevdas autokraatiat." (Ivan Julm.)
"Ta lõi esimese ülikooli. Parem oleks öelda, et see oli meie esimene ülikool ise. (M.V. Lomonosov.)
3. "... Seal oli kasakate ringkondades hariduse saanud mees, kelle tegevuse tulemusena toimus Ukraina taasühendamine Venemaaga." (Bohdan Hmelnõtski.)
2. ring
Saatejuht teatab mängijatele "objekti" (näiteks "Arva ära ajalehe nimi" või "Tunnu ära" täht jne). Iga vihje vahel - intervall 5 sekundit. Mängija otsustab ise, millise vihje järel annab ta kogu mängu jaoks ainsa võimaluse - kirjutab selle paberile ja annab abilisele (tema nimi on kirjutatud iga mängija paberile ja abiline parandused, mille järel mängija andis oma paberi üle). Mängujuht lõpetab juhiste ettelugemise, kui kõik mängijad on oma vastused juba esitanud. Abilised arvutavad, mitu tähte iga mängija on teeninud:
- pärast 1. vihjet - 5 tärni;
- pärast 2. - 4 tärni;
- pärast 3. - 3 tärni;
- pärast 4. - 2 tärni;
- pärast viimast (5.) - 1 tärn.
Pärast seda vooru langeb 3 mängijat välja.
Küsimused
telesaade
See ennustab meile lähitulevikku.
See võtab kõige lühema eetriaega.
See on kõrgeima reitinguga programm, kuigi selle reitingut pole kunagi ametlikult mõõdetud.
See igapäevane saade on igal endast lugupidaval telekanalil.
5. ORT kanalil juhivad teda kõige kaunimad telenäod.
Vastus: ilmateade.
Geomeetriline kujund
Selle nurkade arv võrdub ninasarviku sõrgade arvuga, jagatud arvuga, mis vastab perioodilisuse tabeli berülliumi järjekorranumbrile.
Seda võib näha põhjapoolkeral taevas.
See on vajalik igale piljardimängijale enne mängu algust.
Mõned mängivad seda orkestris.
Kõik mäletavad teda Bermuda mainimisel.
Vastus: kolmnurk.
Juhtiv
1. Sellel liidril on esimene spordikategooria püssist laskmises ja teine ​​ujumises.
Lapsena kutsus vanaema teda Lelechkaks ja sõbrad õues (juba siis) - Tšapajev.
Oma karjääri alustas ta saatejuhina iludusvõistlustel ja oksjonitel.
Mihhail Zadornoviga võisteldes suusatas ta kunagi mitmekorruselise maja trepist alla.
Ühes tema juhitavas saates meeldib mängijatele teda erinevatesse riietesse riietada, jooke juua ja hapukurki sööta.
Vastus: Leonid Jakubovitš.
Toidutoode
Koos ühe keemilise elemendiga võib see põhjustada tulekahju.
Üldiselt on tal üks kehaosa.
V. Dahli sõnastikus on selle valmistamise retsept kirjeldatud järgmiselt: "Hapupiim pannakse ahju ja kalgendatud paksust filtreeritakse vadak."
Disney animasarja Chip and Dale Rescue Rangers üks tegelasi sai nime selle toote ühe sordi järgi.
Selle nime, sagedamini inglise keeles, hääldavad inimesed kaamera objektiivi ees ja nende nägu särab naeratus.
Vastus: juust.
Ehitus
Selle ehitasid prantslased 1889. aastal.
Sellel on üks parimaid vaateplatvorme.
See kadus David Copperfieldi käsul.
See on merelt suurepäraselt nähtav.
Tegelikult on see tema ja tal on käes taskulamp. Vastus: Vabadussammas.
Loom
Selle metsalise noore naise auks nimetasid roomlased ühe enim heledad tähed Põhjapoolkera – Alpha Aurigae – kabel.
Vanasti kutsuti seda sõna ka pingiks, millel koolilapsi piitsutati.
Seda "metsalist" tunneb iga võimleja.
Kreeka keeles nimetatakse nende loomade laulu "tragöödiaks".
"Ajuringi" saatejuhile ei meeldi väga, kui see sõna tema ees hääldatakse.
Vastus: kits.
Puhkus
Sellel päeval ootame me kõik kingitusi
See juhtub ainult kord aastas.
Kuid meie riigis tähistatakse seda kaks korda
Venemaal tähistati seda septembris.
Mõnikord nimetatakse seda naljatamisi SRÜ-ks. Vastus: Uus aasta.
Keemiline element
Selle avastas A.G. Ekeberg 1802. aastal.
Mõnikord kasutatakse seda plaatina asemel ehetes.
Kui paned selle nimesse esimese tähe asemel viimase tähe ja viimase tähe asemel kolmanda, saad teise tähe keemiline element perioodilisustabel, nimelt: haruldased muldmetallid.
Kui selle sõna tähed anagrammi põhimõtte järgi ümber paigutada, saad inimese, kes ühe targa mehe sõnade kohaselt "kõnnib mööda geeniuse avastatud teed".
See sai oma nime tegelase nime järgi Kreeka mütoloogia määratud igavestele piinadele omaenda poja mõrva pärast.
Vastus: talent.
3. voor
Selles voorus esitatakse kõigile osalejatele kolm ühesugust küsimust. Kuid enne, kui võõrustaja seda teeb, on mängijatel õigus panna selle vooru vastustele suvaline arv tähti (juba saadaolevatest). Kui mängija vastab kõigile kolmele küsimusele õigesti, siis tema panus kolmekordistub, kui ainult kaks - kahekordistub, kui üks - jääb muutumatuks ja kui mängija ei saa ühelegi küsimusele õiget vastust anda, siis tema panuse arv. ümmargune, võetakse ära.
Korraldaja loeb kolm korda järjest (järgemööda) küsimused ette, seejärel antakse üks minut, et mängijad saaksid oma vastused kaartidele kirja panna.
Pärast seda vooru langeb 3 mängijat välja.
Küsimused
Mis maa pannakse pjedestaalile ja vähendatakse sobivasse mõõtu? (Gloobus.)
Kaheksajalal on 3 anneliidid- 5, kui palju koertel on? (Üks, süda.)
Inglise keeles - "The bird of the Virgin", prantsuse keeles - "God's beast", aga kuidas vene keeles? (Lepatriinu.)
Koostage tähtedest A, O, I, K, T, B, R, Z pikim sõna. Fännid tõmbavad ligi, suurte sõnade puhul - tähed. Pärast seda vooru langeb 2 mängijat välja.
Finaal
2 inimest lahkus suurim arv tähed.
Tehke 2 minutiga sõnad "historiograafia" tähtedest.
Seejärel loevad mängijad sõnu kordamööda, alustades kõige vähem tähte omavast mängijast. Mängija, kes oskab nimetada viimast sõna, võidab.

Olesja Gabbasova
Suuremate laste intellektuaalse mängu "Tähetund" stsenaarium koolieelne vanus

Intellektuaalse mängu stsenaarium« parim tund»

jaoks vanemas koolieelses eas lapsed

Sihtmärk: teadmiste taseme paljastamiseks lapsed erinevates haridusalastes alad: « kognitiivne areng» , « Kõne arendamine» , "Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng" ja tuvastada individuaalsed omadused lapsed aasta lõpus.

Ülesanded:- oskuste tuvastamine lapsed reegli järgi tööle;

Oskus kuulata täiskasvanut ja järgida tema juhiseid;

arendada mälu, loogiline mõtlemine, peenmotoorika;

Looge rõõmus meeleolu.

Mängu edenemine.

Juhtiv: Meil ​​on hea meel teid tervitada, kallid fännid ja külalised. Täna oleme kogunenud ebatavalisele põnevale võistlusele - kus saab näidata oma teadmisi ja leidlikkust, näidata leidlikkust ja leidlikkust ning osaleda võistlustel. Seda võistlust nimetatakse « parim tund» . Ja täna see täht tund tuleb meie võistluse võitjale, sellele, kes on ülesannete täitmisel kiirem ja korrektsem. Noh, kallid vaatajad, ma palun teil neid aidata. Kohtume oma liikmetega.

(Lapsed sisenevad saali muusikalise saatega)

Vedad. Täna peate näitama oma leidlikkust, olema tähelepanelik ja kiire. Õigete vastuste eest sa saad tähed. Ja see, kellel on kõige rohkem, on võitja. « parim tund» . Valmis?

minu esimene täht saate kohe teenida. Sinu esimene ülesanne "Räägi endast".

(lapsed räägivad kordamööda endast, istuvad laudade taha (tabelitel on ette valmistatud numbrid 0 kuni 4))

Nii et varsti saame teada, kes see on « parim tund» .

Kallid osalejad! Teie laudadel on numbrimärgid, nende abiga teid sa saad vasta mu küsimustele.

Alustame võistlusega. 1 ring.

Vedad. Teile esitatakse küsimus ja 4 võimalikku vastust. Ekraanilt tuleb leida õige vastus ja võtta vastav numbriga taldrik. Kui keegi teist vastust ei tea, tõstab numbriga märgi «0» .

Iga õige vastuse eest saate täht.

Küsimus 1. Arva ära mõistatus:

Lihtsalt hüppa üle läve

Ja läks ilma jalgadeta jalutama ...

Karupoeg Puhh, Piparkoogimees, Põrsas, Barmaley.

Küsimus 2. Kes kuuluvad muinasjutu kangelaste hulka "Punamütsike" Lisa?

Vanaema, jahimees, mölder, hunt.

Küsimus 3. Kellest see mõistatus räägib?

Kõnnib kooli aabitsaga

Puidust väike poiss.

Saab kooli asemel

Linaputkas.

Mis on selle raamatu nimi?

Mis selle poisi nimi on? (Pinocchio)

Küsimus 4. Mis on siin üleliigset? (tahvlil numbrite all on pildid)

2. Porgand

Küsimus 5. Numbrite all oleval tahvlil on lilledega illustratsioonid.

1. Kummel

2. Võilill

3. Kelluke

Kuulake hoolikalt mõistatust ja vastake sellele, tõstes allolevat numbrit, mis on vastus.

Päikesepaistelisel suvepäeval

Kuldne õitsev lill.

Kõrge õhukese jala peal

Ta uinutas terve tee,

Ja ärkas - naeratas:

Siin ma olen kohev!

Oi, ma kardan, et kukun laiali

Vaik, heinamaa tuul!

(võilill)

Ülesanne 6. Ja nüüd kontrollime, kuidas teate aastaaegu. Ekraanil on aastaaegu kujutavad pildid. Ma arvan, et mõistatus ja sina arvad õige numbriga kaarti näidates.

1. Mul on palju juhtumeid -

Olen valge tekk

Ma katan kogu maa

Puhastan jõe jääd,

Lubta väljad, majad,

Minu nimi on (talv)

2. Olen kootud kuumusest,

Toon endaga kaasa soojuse.

Soojendan jõgesid

Ujuge, ma kutsun teid. (suvi)

3. Ma avan neerud,

Rohelistes lehtedes

Ma riietan puid

Kastan põllukultuure. (Kevad)

4. Toon saagi,

Ma külvan uuesti põllud

Lindude saatmine lõunasse

Riietun puud lahti. (Sügis)

Need olid mõistatused aastaaegade kohta. Ja nüüd tundke see kirjeldusest ära.

5. 1. Taevas on sageli kaetud pilvedega. Linnud valmistuvad lendama. Pääsukesed lendavad minema, kuldnokad kogunevad lärmakatesse parvedesse, sookured lendavad karavanis.

6. 2. Külmade ilmade saabudes suletakse aknad, hakatakse maju kütma, pannakse selga kasukad, karvakraega mantlid, soojad mütsid, labakindad.

7. 3. Päike paistab aina eredamalt. Põldudel läksid teed pimedaks, jõel läks jää siniseks. Kohale on saabunud vanker, kes kiirustavad oma pesasid parandama.

8. 4. Kuuluvad kuttide hüüded ja naer. Keegi supleb jões, keegi lõi kasti küpseid maasikaid. Ja tüdruk kannab emale kimbu karikakraid.

Vedad. Esimene ring on läbi. Olete kõik ära teeninud tärnid. Nüüd teen ettepaneku mängida fännidega mängu "Ära jäta tööd maha".

Ülesanne kõigile lastele. Panen sõnad nimeks, kui kuulete ametit tähistavat sõna, plaksutage käsi 3 korda.

Lill, kott, loomakasvataja, raamat, õun, puusepp, maal, kiri, õpetaja, maikelluke, mets, karjane, märkmik, nukk, lüpsja, kauplus, skulptor, nõel, niit, müürsepp, leht, pastakas, arst.

Vedad. Alustame teist ringi. Kallid osalejad, näete oma laudadel loenduspulkasid. Teist ringi alustame ülesandega "Sama tegema". Ekraanil näete numbreid. Milline? Peate neid arve täpselt kordama. Igaühele õige figuur saad 1 tärn.

Vahepeal mängime fännidega.

1. - Mis aastaaeg praegu on? Mis aastaaeg enne oli? Mis saab pärast seda?

2. - Mis number on puudu (kõrva järgi? 1234578910.

Vedad. Nüüd saate aidata teenida tähed oma sõpradele. (Tule välja 8. mängule lapsed: iga osaleja kohta kaks fänni. Nad valivad küsimustega täht. Õige vastuse eest saate preemia tärn, anna see sellele, kelle eest nad juurduvad)

Mul on teile mõistatused. Valige ükskõik milline tärn.

1. Mitu kana koorus kukk, kui ta munes viis muna?

2. Laual on kaks õuna ja kolm pirni. Kui palju köögivilju on laual?

3. Kui palju mett koguvad kaks liblikat, kui neil mõlemal on üks ämber?

4. Kolm kala lendasid üle metsa. Kaks maandusid. Kui paljud on lennanud?

5. Kui hani seisab ühel jalal, kaalub ta kaks kilogrammi. Kui palju hani kaalub, kui ta seisab kahel jalal?

6. Sea ostetud õhupallid ja neid kõiki andis ära: ta andis kaks palli sebrale ja sama palju jänesele. Mitu õhupalli põrsas ostis?

7. Seina lähedal on vannid. Igal neist on täpselt üks konn. Kui vanne oleks viis, siis mitu konna neis oli?

8. Kuus naljakat karupoega tormavad metsa vaarikate järele. Kuid üks poiss oli väsinud, kaaslastest maha jäänud. Ja nüüd vastus leida: mitu karu on ees?

9. Viis meest mängisid jalgpalli, üks kutsuti koju. Ta vaatab aknast välja arvab: kui paljud neist praegu mängivad?

10. Mitu kaela on viiel kraanal?

Hästi tehtud poisid! Kontrollime, kuidas meie osalejad tööga hakkama said. Hästi tehtud!

Sellel ringkäigul leiate veel ühe matemaatika ülesanne. Vaata ekraani, mida sa näed? (ekraanil matemaatilised arvud) Igaühele geomeetriline kujund varjatud ülesanne. Valige vaheldumisi kuju. Probleemid lahendatakse kõrva järgi

1. Kaks ärahellitatud kutsikat

Jooksevad, jooksevad.

Kolm kutsikat mänguliseks

Valju haukumisega nad tormavad.

Mitu kutsikat seal oli?

2. Üks jänku ostis kolm porgandit, teine ​​ühe. Mitu porgandit mõlemad jänesed ostsid?

3. Sasha ostis neli õuna ja sõi neist ühe ära. Mitu õuna tal alles on?

4. Hea vanaisa kinkis eile pojapojale Shurale seitse maiustust. Lapselaps sõi ühe kommi. Mitu tükki on alles?

5. Neli pardipoega ja kaks hanepoega ujuvad järves ja karjuvad kõvasti. Noh, arvutage kiiresti - mitu last on vees?

Et meie osalejad ei väsiks, teeme muusikalise vaheaja. Tule minu juurde välja. Ja publik võib meie järel oma kohtades korrata.

Muusikaline soojendus "Väikeste partide tants"

Siin tegime teiega sooja, puhkasime. Jätkame oma võistlust. Liigume edasi kolmandasse vooru. Ta jääb meile viimaseks.

Vaatame, kui hästi te muinasjutte teate. Kandikul on ümbrikud lugudega muinasjutust. Ümbrikutest tuleb valida 1, määrata, millise muinasjutuga on tegemist, järjestada pildid järjestikku, määrata, milline pilt on muinasjutu algus ja milline lõpp. Seejärel kontrollime täitmise õigsust. ( "Kolobok", "Naeris", "Ryaba kana")

Mäng fännidega "Öelge sõnad vastupidi": Elevant on suur ja hiir ... Padi on pehme ja laud ... Tuli on kuum ja jää ... Vaenlane on kuri, aga sõber ... Jõgi on lai, ja oja ... Põõsas on madal ja puu ... Pinocchio on rõõmsameelne ja Pierrot ... Talv on külm ja suvi ... Pirn on magus ja sidrun ... Hästi tehtud!

Kontrollime, kuidas osalejad oma ülesannetega toime tulid. Kuulame vastuseid ja kontrollime õiget järjestust.

Vedad. Nüüd vaadake ekraani. Muinasjututegelased on teile koostanud küsimused. Nüüd käite kordamööda valib tegelase. Peate vastama nende küsimustele ainult jah või ei. Mäng "Kas see juhtub või mitte?".

Rong lendab läbi taeva.

Hunt käib metsas ringi.

Soolane õun.

Inimene ehitab pesa.

Kass kõnnib katusel.

Paat hõljub taevas.

Hästi tehtud! Noh, poisid, meie Tähetund on lõppenud. Ja sina ja mina peame välja selgitama, kes teist sai selle kangelaseks parim tund. Palun arvestage oma tärnid. Lapsed ütlevad kordamööda numbrit.

Suurim arv tähed..... Anname talle kutid laksu. See oli tema parim tund. Ta näitas meile oma teadmisi, näitas vaimukust, oli tähelepanelik ja kiire! Hästi tehtud! Autasustamise diplom "Geenius parim tund» , medal.

Ja ka auhinnatud ... nominatsioonis "Muinasjuttude tundja", "Müsteeriumide tundja", "Matemaatika magister"

Poisid, ma tahan teid tänada selles imelises mängus osalemise eest, kutsun teid tantsima meie geeniuse ja ekspertide auks.

Laulu saatel esitatakse ringtants « parim tund»

Kui sama summa seal saab olema palju tähti, mängu pakutakse "Kes on suurem"

Osalejad peavad nimetama võimalikult palju sõnu, mis algavad teatud tähega. Võidab see, kes nimetab kõige rohkem.

Ekraanisäästja

"Aastaajad"

Pildid

Geomeetrilised kujundid

Täht