Kevad on esitlus koolieelikutele. Kevadine esitlus selleteemalise õppetunni jaoks

Klassi tund.

Teema:"Kevad on imeline aeg."

Eesmärgid: selgitada ja laiendada laste teadmisi kevadistest looduses toimuvatest muutustest, õpetada nägema looduse ilu, suhtuma sellesse hoole ja lugupidamisega.

Varustus: esitlus, vanasõnad ja kõnekäänud kevadest.

Tunni käik:

Alusta Klassiruumi tund Ma tahan luuletust, kuula ja ütle, mis aastaajast see räägib.

Ta tuli, naeratas - lumetormid vaibusid, tilgakell hakkas helisema. Jõgi ärkas, jää sulas, aiad panid selga lumivalge riietuse, traktorid mürisesid, asusid tööle ja linnud laulsid : "On aeg pesad teha!"

Millisest aastaajast luuletus räägib?Meie klassitunni teema: “Kevad on imeline aeg!” Inimesed on kevadet alati armastanud ja selle saabumist oodanud. Kevade auks peeti aastast aastasse pühi ja pidulikke pidustusi. Näiteks Maslenitsa püha, mis võtab talve kokku ja avab kevade. Täna läheme kevadisele teekonnale, uurime, mida tead kevadest, saad teada palju uut ja huvitavat.

Jaam "Kevadkuud".

Arva ära, millise kuuga algab kevad? Ojad jooksevad kiiremini, päike paistab soojemalt. Varblane on ilmaga rahul, kuu on meile külla tulnud... ( märtsil) Märtsis algab kevad. Millega looduslik fenomen Kas kevade algus on seotud? Valige need, mis avavad kevade.

Lumesadu, kuumus, jää triiv, lehtede langemine, piisad, lindude saabumine, tuisk, vikerkaar, lume sulamine, päeva pikkuse suurenemine, sulanud laigud.

Sõnavaratöö: sulanud laigud, jää triiv.Miks on ohtlik kevadel jääle minna? Kuidas aidata läbi jää kukkunud inimest?

Kuu, millest mõistatuses räägitakse, on tõeline kevad: Karu roomas oma koopast välja, Muda ja lombid teele, Lõokes trillis taevas - Ta tuli meile külla... ( aprill).

Arvake ära, mis kuul ilmub kevad täies hiilguses? Aed proovis valget värvi, Ööbik laulab sonetti, Meie maa on riietatud rohelusse - Meid tervitatakse soojaga …. (mai).Nimeta kevadkuud, mis kevadkuu praegu on?

Jaam "Vanasõnad, ütlused, märgid kevadest."Märtsi kohta: Märts lõpetab talve ja algab kevad Märts külvab lumega ja soojendab päikest. Aprilli kohta: Kus on aprillis jõgi, seal on juulis lomp.Aprill veega, mai rohuga. Mai kohta: Nii nagu mais sajab vihma, on ka rukkist Õitsev mai on tõeline mai Selgita vanasõnade tähendust.

Jaam "Poeticheskaya".

Paljud luuletajad on sel aastaajal laulnud. Kuulame luuletusi kevadest.Kevad on kestnud juba ammu, vargsi käänuline ja külm.Ja täna loksub otse läbi lompide.Ajab sulalund mühinal ja heliseb.Vooderdada heinamaad rohelise sametiga.

Lumi pole enam endine, see on põllul tumenenud.Jää järvedel on lõhenenud, nagu oleks lõhenenud.

Öösel tuiskab endiselt, hommikul on veel pakane, aga nagu kevad, painduvad kased tuule käes elastselt.

Talv on väsinud, väsinud, kevad tuleb õue.On kätte jõudnud aeg, mil sulanud pajud end pidulikusse riietusse panevad.

Jaam "Muusika". Kuulake P.I. Tšaikovski "Lummikelluke".Millist pilti te muusikat kuulates ette kujutasite?

Jaam "Lindude saabumine".

Üks kevade märke on see, et linnud hakkavad lendama lõuna poolt. Arva ära, milline lind lendab esimesena?

1) Milline kevadine must lind maandub peaaegu traktori nina peale. Kes kappab adra taga? ( vanker)

2) Ta ehitab oma pesa põllule, kus taimed sirutuvad.Tema laul ja lend on luuletustes. ( lõoke)

3) Ma räägin kõigiga nagu noor kevade sõnumitooja. Mul on hea meel oma sõpru näha, aga mu nimi on... ( starling)

4) Tule meie juurde soojaga, Kauge maa läbinud, Rohust ja savist akna all maja voolides. ( martin)

Hästi tehtud, lahendasite kõik mõistatused. Nüüd kuulake huvitavat lindude kohta.1. Kõige kiired linnud pistrikud, kõrkjad. Kiirlane lendab kiirusega 170 km/h, pistrik aga 300 km/h.2. Tähiste perekond hävitab ööpäevas 350 röövikut, mardikat ja tigu.3. Vanker on võimeline hävitama 400 ussi päevas, taimekahjurid.4. Pääsukeserekond hävitab suve jooksul umbes miljon erinevat kahjulikku putukat.5. Paljud linnud on metsaõed. Ala heakorrastamisele aitavad kaasa varesed, nokad, harakad, tuulelohed ja paljud teised.6. Tihane sööb päevas nii palju putukaid, kui ta kaalub.7. Kägu on erakordne isu. Tunnis suudab ta ära süüa 100 röövikut ja suve jooksul 270 tuhat suurt röövikut ja kukeseent.8. Iga öökull hävitab aastas umbes 100 närilist.9. Iidsetel aegadel kasutati postiljonidena tuvisid ja pääsukesi, millele olid lisatud olulised teated.

Jaam "Igrovoy".

Õuemäng "Stream".

Ringtantsumäng "Kevad on punane." Ja päike oli selgelt kuum, palav. Ja kulda voolas ja voolas igale poole. Tänava ojad muudkui vulisesid, ikka sumisesid. Kured vulisesid ja lendasid ja lendasid.

Jaam "Tsvetotšnaja".

Maad kaunistavad tuhanded lilled, kuid kevade kõige esimesed kingitused - meie tagasihoidlikud priimulad - erutavad eriti oma õrna aroomiga ja rõõmustavad oma iluga.

1) Ta oli esimene, kes ülessulanud lapikus mudast välja roomas.Külma ei karda, kuigi on väike. ( lumikelluke) Lumikellukesed on kantud punasesse raamatusse.

2) Mind huvitab, mis värvi see on - võilill või mitte? Kui on, siis on väga imelik, Miks ta nii vara õitseb? ( cotsfoot)

3) Lill nagu kelluke, valge korolla, ta ei õitse uhkelt, kas heliseb või mitte, on kuulda. ( maikelluke)

Varakult õitsevad taimed nõuavad meie hoolt ja ettevaatlik suhtumine. Sa ei saa neid lilli korjata. Ilma nendeta muutuvad mets ja heinamaa vaesemaks ning koos nendega jääme vaesemaks, kuna kaotame nende õrna ilu. Lisaks on mõned varajase õitsemise taimed, näiteks kõrvits ja maikelluke, ravimtaimed. Maikelluke on väike metsaarst. Kui sellest ravimit valmistada, aitab see haigele südamele. Ja nälkjas aitab köha, peavalu, südame, neerude ja mao puhul.

Viktoriini jaam.

Vasta küsimustele: 1.Kuhu pääsukesed pesa teevad?2.Mis juhtub kevadel jääga jõel?3.Tibude suu on erkpunase või oranži värviga. Miks? 4. Millest pääsukesed oma pesa teevad? 5. Millised lilled ilmuvad kevadel esimestena varajase õitsemise taimedest 9. Mis ilmub põldudele millal lumi sulab 10.Milleks muutub lumi päikese käes?

Nimetage lisasõna: Märts,aprill,mai,jaanuar.Lumikelluke,kask,maikelluke,võilill.Pakane,jää triivib,jääpurikad,piisad.Jänes,rebane. Koer, karu.

Arva ära mõistatused: 1. Sinises särgis ta jookseb mööda kuristise põhja. ( Oja)2. Starlingule kodumajapidu, ta rõõmustab lõputult Et saaksime mõnitaja, tegime... (linnumaja)3. Lumepall sulab, heinamaa on ellu äratatud, Päev saabub, millal see juhtub? ( kevadel)4.Lõpuks jõgi ärkas, pööras küljelt küljele, Jää särises, murdus, mis tähendab varsti...( jää triiv).

Ühendage vanasõna algus selle lõpuga: Kes kevadel magab, see nutab talvel.Vesi voolas mägedest ja tõi kevade.Kevad on lilledest punane ja sügis on vitstega.Kevademake on üleni punane.Vang mäel -kevad õues.Aprill veega ja Mai rohuga.

Ira "Koguge lumikelluke."

Tulemus: Kaunistamine kevadine maa alati elegantne ja pidulik. Kevad koos uut jõuduäratab meis pojalikud tunded, suurendab armastust kodumaa vastu.

Esitluse eelvaadete kasutamiseks looge endale konto ( konto) Google'i ja logige sisse: https://accounts.google.com


Slaidi pealdised:

Kevad pühib planeedi

Ta oli valge ja hall. Tuli roheline noor. kevad

Esimene märts kevadkuu. Seda kuud kutsutakse rahvasuus tilgutikuuks ja helisevate tilkadega päevi päevalilledeks.

Märts on kevade algus.

Esimesed kevadel sulanud laigud ilmuvad märtsis

Tilgad helisevad

Jõgi segab unest

I. I. Levitan "Märts"

Veel on lund ja talvituvad linnud on kevade lähenemist tajunud.

Rookid saabuvad varem kui teised linnud. Arvatakse, et kevad algab nende saabumisega.

Arva ära, millised linnud naasevad meie juurde kevadel? Kõik rändlinnud must, puhastab põllumaa ussidest. Hüppa edasi-tagasi üle põllumaa. Ja linnu nimi on... Rook

Rahvamärgid Märtsis hõljuvad pilved kiiresti ja kõrgel – hea ilm. Kui märtsis vesi ei voola, ei kasva muru ka aprillis. Märtsi sagedased udud ennustavad vihmast suve.

Aprillis ajab päike minema viimase lume.

Iga põõsas, puu ja rohulible ärkab ja ärkab ellu. Need on esimesed kevadlilled. Kuidas neid lilli nimetatakse?

Juurtest hakkavad tõusma kevadised mahlad ja puudel pungad paisuma.

Ilmuvad esimesed kleepuvad rohelised lehed.

Puud hakkavad õitsema. Paju ja paju okstele ilmub udu. Paju

Starlings saabuvad

Kehalise kasvatuse minut.

MAI-TAIMNE

Maikuus lähevad puude võrad roheliseks ja õitsevad kõikjal.

Kasvavad lumikellukesed, krookused, võililled, võililled ja muud kevadlilled. Aedades õitsevad nartsissid, tulbid ja karikakrad.

Maikuus on rebastel ja huntidel pesakonnad.

Kasemahla kogumine käib.

Lindude saabumine jätkub mais. Metsades on kuulda lindude laulu. Ööbiku aeg. Ööbiku laul tähistab kevade täisõitsengut.

Kevadel päevavalgustund oluliselt laieneb. On kindlaks tehtud, et maikuu uni on inimesel kõige lühem. Mäng Päev öö


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Esitlus aitab muuta tunni lõbusamaks....

Valmistas õpetaja Pashina I.Yu. MBDOU lasteaed nr 46 “Võilill”, Dimitrovgrad, Uljanovski oblast

Programmi sisu: 1. Tehke kokkuvõte ja süstematiseerige laste ideed selle kohta sügisesed muutused looduses suhted elamise ja elutu loodus kevadel; 2. Arendada mälu, mõtlemist, kujutlusvõimet, kõne väljendusvõimet, laiendada ja aktiveerida kõnereservi; 3. Sisestage lastesse hooliv suhtumine loodusesse. Eeltöö:

  • Vestlus kevadest.
  • Vaadates illustratsioone.
  • Luuletuste, mõistatuste, märkide päheõppimine.
  • Hooajaliste muutuste jälgimine kõndimise ajal.
Mis aastaajast mõistatus käib? Ta tuleb kiindumusega ja oma muinasjutuga. Võluvitsaga õitseb metsas lumikelluke. Millisel pildil KEVAD? KEVAD MÄRGID. Mis kasvab ülaosaga allapoole, klammerdudes karniisi külge? Millisest kevade fenomenist räägitakse? Jää tuleb, jää tuleb! Pikas nööris Kolm päeva järjest hõljuvad jäätükid... S. Ya. Marshak Arva ära mõistatus Valge lumi sulab, sulab. Karu, ära haiguta! Täisjõgede vesi voolab ju üle ääre. See võib üle ujutada koopa, küla ja tee. Nimetame kevadkuud Päike paistab soojemalt, ojad vulisevad kiiremini, Varblane rõõmustab ilmade üle - kuu on meile külla tulnud...

See äratab põllu, metsa ja mäed, kõik niidud ja aiad. Ta koputab iga augu peale ja sumiseb vee lähedal. "Tõuse üles! Ärka üles! Naera, laula, naerata!" Kaugelt on kuulda piibu. See äratab kõik... aprill Ööbiku trillid kõlavad, rohelus on põldudele tulnud. Aed proovis valget, Mesilased lendavad esimesena. Äike müriseb. Arva ära, mis kuu see on?

Loomad ja linnud kevadel. Kes on "Nastovitški"? Milliseid linde nimetatakse "kevadekuulutajateks"? Millised lapsed elavad ilma emata? Milliseid linde nimetatakse rahvasuus "jäälõhkujateks"? Arva ära mõistatus putukate kohta

  • Ütle mulle, mis putukas see on?
  • Ta kannab mustade täppidega särki, teab, kuidas osavalt jumala lehtedel ronida...
  • Siin on töökas putukas.
  • Mul on hea meel terve päeva töötada. Ma kannan seda seljas, see tõmbab mind kiiresti...
  • Lagendikul rukkililledes
  • Ta harjutas hüppamist. Kahju, tibu sõi nendega hommikusööki. Kes see oli?
Milline lind on veider? Kes on veider? Taimed kevadel Arva ära, milline oks pildil: suvi või kevad? Miks? Miks inimesed kutsuvad maid õietolmuks? Pidage meeles ja nimetage lilli Pidage meeles ja nimetage puid ja põõsaid Mida nad aeda istutavad?
  • Neiu peitis end maa sisse. Maa seest paistab punutis välja. Ma tõmban osavalt punase välja...
  • Väga kibe – aga kasulik! Kaitseb haiguste eest! Ja ta ei ole mikroobide sõber - sest see on...
  • Ta kasvas üles aias. Kasutame seda lõunasöögiks ning teeme borši ja vinegretti. Nii õhetav ja ümar ja meile kasulik...
Kas mängime? Milline pilt on veider? Nimetage lisasõna
  • aprill
  • oktoober
Nimetage lisasõna
  • Sügis
  • Kevad

Kirjandus

  • Shorygina T.A. Mis kuud aastas?! Reis loodusmaailma. Kõne areng. – M.: Kirjastus GNOM ja D, 2000.
  • Interneti-ressursid:
  • images.yandex.ru

Esitluse eelvaadete kasutamiseks looge Google'i konto ja logige sisse: https://accounts.google.com


Slaidi pealdised:

MDOU "Topolek" Ershov Saratovi piirkond Kevade ilu

Programmi sisu: Laiendage laste arusaamist iseloomulikud tunnused kevad. Arendada oskust luua põhjus-tagajärg seoseid. Kasvatada uudishimu ja austust looduse vastu.

Lahtine lumi sulab päikese käes, tuul mängib okstes, lindude hääled on valjemad, nii et kevad on meieni jõudnud...

Esimene kevadkuu on märts. Seda kuud nimetatakse rahvasuus tilgutikuuks.

Esimesed ojad ilmuvad märtsis.

Ilmuvad kõige esimesed õied – lumikellukesed ja esimesed sulanud laigud. Sellest ka teine ​​nimi – sulatatud.

Märtsis saabuvad meie juurde päris esimesed linnud - vanker.

Pungad paisuvad puudel.

Jõel hakkab jää sulama

Kevade teine ​​kuu on aprill. Inimesed kutsuvad teda Veevalajaks. Aprillis muutub ilm sageli. Ja kuu lõpuks sulab järelejäänud lumi ära, mistõttu aprilli nimetatakse lumesajuks. Kuhu iganes astud, kuhu vaatad, igal pool on vett.

Esimene rohelus ilmub aprillis

Linnud naasevad kodumaale

Ilmus esimene liblikas – kollane sidrunhein

Pärast talveunestus loomad ja putukad ärkavad.

Kevade viimane kuu on mai. Maikuus “riietuvad” mets ja õitsevad lilled. Maikuud nimetatakse rohuks-õietolmuks.

Mai on esimeste kevadiste äikesetormide kuu.


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

.Multimeedia esitluste kasutamine koolieelsete lasteasutuste professionaalse taseme tõstmise protsessis. Loo mallist PowerPointi esitlus

Loo malli põhjal PowerPointi esitlus. Järjepidev kirjeldus, kuidas reeglitele vastavat esitlust koostada....

MDOU töökvaliteedi parandamise kava MDOU õppetegevuse kvaliteedi sõltumatu hindamise tulemuste põhjal 2017. aastaks

Vene Föderatsiooni haridus- ja teadusministeerium on välja töötanud ja heaks kiitnud " Juhised viia läbi sõltumatu töökvaliteedi hindamise süsteem haridusorganisatsioonid» eesmärgiga edendada...



Eesmärk: areneda visuaalne taju, kuulmis- ja visuaalne tähelepanu, peenmotoorikat. Aktiveerige kvaliteetne sõnastik. Võtke kokku ja süstematiseerige laste ideid kevade iseloomulike märkide kohta, õpetage neid iseseisvalt leidma ja looma seoseid looduse aastaaegade muutuste vahel. Arendada eelkooliealiste laste võimet tajuda kevade pilti erinevate kunstižanrite kaudu: kunstiline, poeetiline, muusikaline. Kontsentratsiooni arendamine. Õppige oma mõtteid selgelt ja täpselt väljendama. Fantaasia arendamine. Parandada valiku- ja kasutusoskusi grammatilised vahendid keel: verbid ja omadussõnad nimisõnadele. Tugevdada antonüümide valimise oskust, moodustamisoskust ülim aste omadussõnad, oskus kooskõlastada arvsõnu omadus- ja nimisõnadega. Rikastada leksikon sõnu, arendada sidusat kõnet. Hooliva suhtumise edendamine loodusesse. Eesmärgid: Kinnitada laste teadmisi kevadest, selle märkidest, omadustest, osata meeles pidada kevade märke. Arendada laste kujutlusvõimet, taju, kujutlusvõimet, arendada värvitaju ja loovust. Kasvatage loodusearmastust, huvi tegevuste vastu ja jätkake kollektiivse töö õpetamist. Loova kujutlusvõime ja kujutlusvõimelise mõtlemise arendamine. Kunstiliste võimete arendamine, emotsionaalne reageerimisvõime teostele. Arendada laste kuulamiskultuuri oskusi. Tutvustage lastele iidsed kombed kevadine kohtumine. Jätkake kevade teemaliste mõistatuste lahendamise õppimist, jätke pähe laulud kevadest. Õpetage koolieelikuid intonatsiooni abil meeleolu edasi andma, edendage laste kõne väljendusoskuse arengut. Harjutage nimisõnadest omadussõnade moodustamist, arendage sõnavara. Arendada laste esteetilist taju kevadine loodus. Tunni materjal: Mnemoonikalauad aastaaegade jaoks, puu-, juurvilja- ja metsasaaduste mannekeenid; tabelid, mis näitavad näpunäiteid köögiviljade, puuviljade, metsasaaduste kirjeldamiseks (kasvamiskoht, värvus, maitse, kasutusviis); mets- ja koduloomi kujutavad pildid; loomade maalimine; linnuhäälte salvestamine kevadel, pildid, mis kujutavad ränd- ja talvituvaid linde.


Arengusuunad Kognitiivne - kõne Sotsiaalne - isiklik Kunstiline - esteetiline Füüsiline areng Haridusvaldkonnad ja suhtlemine Tunnetus Lugemiskunst. liiter. Matemaatik WalkSocialization LaborSafety Art. loominguline Muusika ja Fizkul jt. Tervisetüübid D.i. "Metsalised kevadel" D.I. Sademete vaatlused: puud aprillis. Di. “Kelle vibu” Putukate vaatlemine Teema: “Mis värvid kevadesse.” Teema: 2 Tutvustame nuku kevadet.” Teema: “Kevad on meieni jõudnud.” Kogemus “Objektide omadused”. Katse: "Vee soojendamine." Helikultus. sõnavõtud: (H), (K) Lastesalm “Lepatriinu”. S. Pogorelski luuletuse “Aprilli vihm” päheõppimine. Di. "Ütle mulle, kui palju" Loe viieni. Kvantitatiivne ja järgarv loendamine 5 piires. Orienteerumine paberil. Mäng "Kes suudab kõige kiiremini läbida oma labürindi?" Mäng "Miks juhtus?" Pikaajaline vaatlus “Taimede kasv”. Mängud harjutus “Mine karu majja.” Set. lindude jaoks. Vaatlus "Esimesed putukad". Mängujuhtimine "Takistuste rada". Vaatlus "Linnumaja asukad". Kohustus. aega obs. "Taimede areng". Vaatlus Puude istutamine. Teater. nt "Kits".Teater. nt "Hamster ja."S.R.i. “Ema valmistab tütart lasteaeda valmis. aed." Mängud istuvad. "Viisakas väike elevant." Di. "Kes helistas?" Istutame lillepeenrasse lilli Mänguolukord “Kuidas karu jalutama valmistus. Saidi puhastamine. Vestlus "Ettevaatust tänaval." Vestlus, dis. illustratsioon: "Koht suplemiseks." Iso; "Roheline kuningriik". Modelleerimine" lepatriinud" Ikoon “Vihm” Rakendus “Sirel korvis”. Modelleerimine "Ma olen ilus lind." Multifilmi kontsert “Me oleme lauljad.” Koorimäng “Vanya kõnnib”. Muusikaline mäng “Zainka”, autor A. Ljadov. P.i. "Leia oma värv." Mängud nt "Päikeseline jänku ja." Rus. adv. mäng “Filns and Birds”. Under. mäng “Jookseb lipu poole”. Karastamine vastavalt skeemile. Vestlus "Pesemine iga päev." Mängud sõela "Pärast kõrvaharja." Kevadteemalise töö sisu