Tunnimäng ehitusjoonistamise kohta. Tunnimängu arendamine "see on põnev joonistus"

Mängu amet joonistamise teel.

"Hämmastav joonistus"

Tunni tüüp :

Tehnoloogia : mäng
Tunni eesmärk:

Ülesanded:



4. Mõtlemise arendamine, oskus rakendada omandatud teadmisi mitmesuunaliste ülesannete täitmisel.

Mängijad
Eksperdid - 11. klassi õpilased.
Varustus:

2. Saatelehed.

4. Liivakell
5. Joonistusvahendid ja tarvikud.
Ürituse kava:
1. Korraldamise hetk
2. Põhikorpus
3. Vastastikune analüüs.
4. Kokkuvõtete tegemine ja autasustamine

Tunni edenemine:

Ogre. Hetk.

V. Majakovski

Kruvi.

Tule tööline!

Arutame, arutame

Mis asi see pähkel on?

Mis on pähkel?

Jama! Väiksus!

Ja proovige

Sõitke, kui see on katki.

Ilma selle asjata

Ilma selle pähklita -

Ei tagasi ega edasi.

Tõuse püsti ja seisa!

Lõpuks leidsin selle pähkli...

Paigaldamine…

Ei saa kuidagi!..

See on väike

See on suur -

Ühesõnaga,

Sa ei mahu seda kuidagi.

Ja läks jalgsi

Nagu tühikäigul viibijad.

Millest?

Sest pähklid on erinevad.

Ja kui pähklid on sama uudis,

katki-

Uus on nüüd.

Ja siin pole midagi mõelda:

Võtke ükskõik milline -

Kas see või teine!

Ja mitte ainult pähklis ei peitu meie õnn.

Kõik autod vajavad

samad osad..

Pärast selle luuletuse kuulamist vastake küsimusele: peamine teema autor tahtis kuulajale edastada? Miks oli terve luuletus pühendatud lihtsale tavalisele pähklile? Täna oleme kogunenud, et välja selgitada, milline teist, milline meeskond on joonistamise teaduses tugevaim.

Täna teeme teekonna läbi joonistusjaamade.

1. Kas sa tead?

2. Kolmas lisa

3. Suur vahe

4. Pusle

5. Disaineri töötoas

6. Tõde otsides

7. Need naljakad loomad

8. Uurimist viivad läbi eksperdid

Maksimaalne aeg iga jaama läbimine: 5 minutit

9. Joonis + geomeetria = ?

Kuid enne reisile minekut peate oma pagasi pakkima. Pärast küsimustele vastamist kontrollime, millise teadmistepagasiga maale lähete " Põnev joonistus».

    "Kas sa teadsid?"

Õpilased peavad vastama ekspertide küsimustele.

    Kas olete joonistuskeelega tuttav?

    Mis on projektsioon?

    Kuidas nimetatakse peamisi projektsioonitasandeid ja kuidas neid tähistatakse?

    Kas GOST on organisatsiooni, standardi, masina või millegi muu nimi?

    Mitu identset projektsiooni on kuubil?

    Mida nimetatakse vaateks?

    Mille poolest joonistus eskiisist erineb?

    Millest lähtutakse põhiliikide valikul?

    Mis on "mastaap"? Mis skaalat sa tead?

    Milliseid aksonomeetrilisi projektsioone teate?

    Mis vahet sellel on geomeetrilised kujundid geomeetrilistest kehadest?

    Milliste geomeetriliste kehade projektsioonid on ühesugused?

    Milliste elukutsete esindajad peavad joonistusteadust tundma?

Sõna asjatundjatele.

Vastused

1. Jah, ei.

2. Projektsioon – tasapinnal oleva kujutise saamise protsess

3. V - eesmine, H - horisontaalne, W - profiil

4. GOST - standard

5. Kolm

6. Vaade – pilt objekti pinna nähtavast osast, mis on vaatleja poole suunatud

7. Sketš - joonis, mis on tehtud käsitsi, silma mõõtkavas, järgides kujutatava objekti proportsioone

8. Põhivaade peaks sisaldama maksimaalselt teavet objekti kuju ja suuruse kohta.

9. Skaala - joonisel kujutatud objekti joonmõõtmete ja tegelike mõõtmete suhe. Vähendused, laiendused, elusuurus

10. Loetlege kõik joonisel olevad pildid.

11. Frontaalne - dimeetriline ja isomeetriline projektsioon.

12.Geomeetrilised kehad omama helitugevust

13. Pall ja kuubik

    Kolmas ratas
    Otsige üles lisakaup ja selgitage oma valikut

Esimene veerg soojenduseks. Igal meeskonnal on veerg.

Ülesande lõpus vahetavad õpilased kaarte - ülesandeid ja kontrollivad naabermeeskonna tööd, hindavad tööd, võrreldes seda tahvlile pandud õigete vastustega.

    4. Pusle
    Arva ära ristsõna "Sissejuhatus vormidesse
    ja nende elemendid

Fizminutka. (tervist säästvad tehnoloogiad)

Ristsõna vastused

Horisontaalselt

1. Püramiid

2. Serv

3. Kolmnurk

4. Tipud

5. katkendlik joon

6. Ring

7. Telg

8. Prisma

9. Ring

Vertikaalselt

10. Silinder

11. Mitmetahuline

12. Kaar

13. Pall

14. Koonus

15. Ellips

16. Thor

    Disaineri töötoas
    Me puutume nende objektidega kokku oma igapäevaelus. Need on teile tuttavad, kuid joonisel näevad nad välja ebatavalised.Prognoosid millistest objektidest teie ees on?



Optiline pettus jooniste vaatamisel pakub kunstnikele ja disaineritele suurt huvi. Vaatame mõnda näidet

    Tõde otsides
    Antud eestvaates valige
    pealtvaade ja külgvaade

Iga meeskond lahendab väljakul tekkinud probleemi, esitab oma lahenduse tahvlil. Eksperdid hindavad. Lahenduse leidnud meeskond esitab vastuse tahvlile.

    Need naljakad loomad on joonistatud ümarate pindade, kujundite (ring, ovaalne) abil
    Joonistage loom, kasutades pildil olevat ringi, ovaali või kolmnurka

Töö lõpus näitus tahvlil. Eksperdid hindavad originaalsust.

Uurimist viivad läbi noored insenerid
Sobitage visuaalne pilt joonisega

    Joonis + geomeetria = ?

Ühel joonisel on 16 objekti ristkülikukujulistes projektsioonides, teisel samad objektid aksonomeetrilistes projektsioonides. Võttes ristkülikukujulistest projektsioonidest arvud järjekorras ja asendades need vastava aksonomeetrilise kujutise lähedusse paigutatud sõnadega, lugege, mis on kirjeldav geomeetria

Kui joonistus on tehnoloogia keel, mis on võrdselt arusaadav kõigile haritud rahvastele, siis on kirjeldav geomeetria selle maailma keele grammatikaks, kuna see õpetab meid õigesti lugema teiste inimeste mõtteid ja väljendama selle kohta oma mõtteid, kasutades ainult jooni ja punktid mis tahes kujutise elementidena.

Kodune ülesanne. Maja lähedal olevad tünnid ja kastid eemaldati vahetult pärast vihma. Maapinnale jäänud jalajäljed erinevaid kujundeid. Mitu tünni ja kasti oli maja lähedal? Või äkki olid seal ainult tünnid?

Kaptenid said kodutöö. Tõesta, miks joonistusteadus on oluline ja vajalik teadus.

Tunni tulemus: loeme võistkondade kogutud punktid.

Eksperdid annavad iga meeskonna töö analüüsi.

Peegeldus: "Loometegevuse redel"

Vajalikud töövahendid: redeli kujutisega joonistuspaber, meeste siluetid. Igas meeskonnas on 1 inimene.

Meeskonna ülesandeks on vastavalt trepi kõrgusele määrata oma loominguline tegevus. Mida kõrgemal on väikemees trepil, seda paremini ja aktiivsemalt meeskond töötas. Mis oli teie jaoks kõige lihtsam ülesanne? Ja kumb on raskem? Miks?

Vastastikune analüüs ja aruandlus

1. Eksperdid analüüsivad õpilaste jaamade läbimist, märgivad üles tehtud vead, kommenteerivad “edukad” otsused ja ülesannete täitmise tehnoloogiat, teadmiste taset. Arvutatakse välja võistkondade poolt igas jaamas kogutud punktide arv. Hinnake iga meeskonna sooritust.

2. Kaptenid avaldavad oma üldist arvamust ülesannete raskusastme kohta, milline jaamadest jäi enim meelde, mis mängus meeldis ja mis tekitas raskusi. Hinnake oma meeskonna iga mängija ühtekuuluvust, aktiivsust ja tööd.

3. Õpetaja teeb mängust kokkuvõtte. Arvutab punktide summa. Viib läbi auhinnatseremoonia.

Meeskonna auhinnad. Diplomid "Joonistamise asjatundjad"

Tunni eneseanalüüs.

Tunni tüüp : teadmiste ja oskuste rakendamine praktikas

Tehnoloogia : mäng
Tunni eesmärk:
Õpilaste teadmiste taseme tuvastamine õppeaine "Joonistamine" teatud teemadel mängu vorm(8-9-10 klass)

Ülesanded:
1. Õpilaste huvi tekitamine aine kui terviku vastu;
2. Õpilastevahelise suhtluse aktiveerimine, rühmatööoskused;
3. Iseseisvuse, kollektivismi, enda ja kogu meeskonna eest vastutustunde kasvatamine õpilastes;
4. Luua tingimused mõtlemise arendamiseks, oskus omandatud teadmisi rakendada eri suundade ülesannete täitmisel.

Mängijad – 8-9-10 klassi õpilased, meeskonnas 6 inimest.
Eksperdid - 11. klassi õpilased.
Varustus:
1.Jaamade nimedega plaadid.
2. Saatelehed.
3. Ümbrikud ja töölehed.
4. Liivakell
5. Joonistusvahendid ja tarvikud.

Selle tunni väljatöötamisel võeti arvesse gümnasistide ealisi iseärasusi, õpilaste reaalseid võimalusi. Tund on seotud varasemate õppimiseesmärkidega, õpitud teemade kordamine ja kinnistamine. Tunni spetsiifika rühmatöö kasutamisest ja tervist säästva tehnoloogia kasutamisest. Rakendatakse ka arendustehnoloogiat. Eesmärkides ja eesmärkides võeti arvesse iga klassi iseärasusi.

Valitud tunni struktuur ( Aja organiseerimine, sh emotsionaalne meeleolu, motivatsioon tulemuseks, ülesannete lahendamine poolt praktiline tegevus, üldistus, refleksioon) oli probleemide lahendamiseks ratsionaalne. Aeg on ratsionaalselt jaotatud tunni etappidele, nendevahelised "kimbud" on loogilised. Selline ülesannete lahendamise meetodite kombinatsioon valiti visuaal-produktiivseks ja osaliselt uurimuslikuks. Varem õpitud teemade assimilatsiooni kontroll korraldatakse küsitluse, mudeli järgse enesekontrolli ja enesehinnangu, ekspressküsitluse abil. Kasutatud tunnis õpperuum, tehnilisi vahendeidõppimine - arvuti. See oli vajalik õppemängu põneva õhkkonna, õpilaste ja õpetaja vahelise dialoogi loomiseks.

Kõrge efektiivsuse tagas tegevuste muutus, tervist säästvate tehnoloogiate kasutamine.

Head psühholoogilist õhkkonda hoidsid alal just rühmatöö vormid, alates ärevus, kahtlustus eemaldati, tänu sellele oli suhtlus klassiruumis produktiivne ja kvaliteetne.

Rakenduse kaudu erinevaid valikuidülesanded, erineva koormusega nägemis-, kuulmisorganitele, pakuti tervist säästvate tehnoloogiate kasutuselevõttu. ratsionaalne kasutamine aega. Hoiatati kooliõpilaste ülekoormuse eest.

Kui tunnis tekkis ettenägematu olukord, mõeldi välja järgmised käigud:

Kui aega pole piisavalt, lühendatakse treeningu kestust,

Kui aega jääb, kasutatakse täiendavaid harjutusi,

Kõik püstitatud ülesanded said täidetud.

Tunni sisekaemus

Eeskujulik sisekaemusskeem õppekavavälised tegevused

1.Üldine teave

lühikirjeldus rühmad (lastetiim): koosseis, vanus, õppeaasta, võimed ja võimalused, oodatavad tulemused.

Ringi eesmärkide ja eesmärkide lühikirjeldus.

Klassi varustus: õppevahendid, visuaalsed vahendid, tehnilised abivahendid jne.

2. Tunni teema:

koht sisse koolitus;

keerukusaste üldiselt ja eriti selle rühma jaoks.

3. Tunni eesmärk:

Haridus-, haridus- ja arenguaspektid.

Moodustati UUD

4. Tunni sisu:

kas seda on didaktiliselt töödeldud;

kas see areneb Loomingulised oskused lapsed;

kas see aitas kaasa õpihuvi tekkimisele;

tunni hariduslik potentsiaal;

metasubjekti kommunikatsiooni rakendamine;

vastavus vanuselised omadusedõpilased.

5. Tunni tüüp:

mis tüüpi amet on valitud;

Kuidas on see seotud eelmiste tundidega?

6. Tunni ülesehitus:

tunni etapid;

nende järjestus;

kuidas oli tagatud tunni terviklikkus.

7. Õppemeetodid:

kas tunni eesmärgid on kooskõlas;

mil määral nad arenesid kognitiivne tegevus lapsed;

milline on nende tõhusus.

8. Õpetaja töösüsteem:

oskus korraldada laste tööd;

rühma juhtimine; mahu määramine õppematerjal;

õpetaja käitumine klassiruumis (emotsionaalsus, suhtlemise iseloom jne); õpetaja roll mikrokliima loomisel klassiruumis.

9. Õpilaste töösüsteem:

organisatsioon, tegevus;

suhtumine õpetajasse, ringi, teadmiste ja oskuste assimilatsiooni tase; oskus teadmisi ja oskusi loovalt rakendada.

10. Üldised tulemusedõppetunnid:

planeeritud mahu täitmine;

tunni eesmärgi realiseerimise aste;

tulemuste ja teadmiste efektiivsuse üldhinnang;

Õppekavavälised tegevused kaunites kunstides

"Me kutsume kevadeks"

Õpilased: 3. klass

Tunni tüüp: Loominguline labor

Ülesanded:

Tunni sisekaemus kujutav kunst 3. klassis

"Me kutsume kevadeks"

Kaunite kunstide õpetaja: Varlamova T.A.

Õpilased: 3. klass

Klassivälise tegevuse liik: loominguline töötuba

Eesmärk: tutvustada lastele kultuuripärandit, kujundada neis armastuse tunne kauni, lahke, igavese vastu.

Integreeritud õppetunni eesmärk on interaktsiooni kaudu mitmesugused kunstid (kaunid kunstid, muusikaline folkloor, mütoloogia, eetika,), loovad tingimused etno-kunstihariduse arenguks, õpilaste ümbritseva reaalsuse mõistmiseks, mõistmiseks. ajalooline areng rahvakultuur, aitab kaasa indiviidi tervikliku arengu probleemi lahendamisele. Erinevalt traditsioonilistest subjektidevahelise suhtluse põhimõtetest on iseloomulik kaasaegne kool, lahendatakse integreeritud lähenemine põhimõtteliselt erineval kvalitatiivsel tasandil - kunstitegevuse suhe ühine areng isiksus, laste teadmised ümbritsevast maailmast.

Ülesanded:

Õppe- ja kasvatusülesandeid lahendatakse ühtses integreeritud ruumis.

Mütoloogia. Tunnis taaslootakse arhailine maailmapilt, kus inimest peetakse osaks loodusest, ta elab ja areneb maailmakorra seaduste järgi. Mütoloogia on vanim tavade kogum, aastaaegade märgid ning lugu headest ja kurjadest vaimudest. Suur osa vene rahva tavadest, uskumustest, rituaalidest ja traditsioonidest pärineb iidsetest aegadest, mis on seotud slaavlaste ereda ja ainulaadse ajalooga. Müüt õpetab mõistma paljusid loodusnähtusi, ühiskonnaelu norme.

Eetika. Lastes areneb oskus mõista, analüüsida, võrrelda, üldistada ja järeldusi teha ning mis kõige tähtsam, olla võimeline saama headuse õppetunde.

muusikaline folkloori. Selle eesmärk on arendada lastes arusaamist esteetilise kultuuri terviklikkusest arenguprotsessis ajalooline mälu, tutvustades neile pärimus- ja kaasaegset muusikat. Luua tingimused õpilaste kaasamiseks loominguline protsess rahvaluulematerjali mängulisel paljundamisel. Vanasõnade, mõistatuste, ütluste kasutamine, mängurituaalid.

Art. Luua tingimused praktiliste oskuste omandamiseks kunstiliste materjalide ekspressiivsel kasutamisel. Arendage värvitaju, kompositsioonitunnetust, võimet näha mahtu, ruumi, kooskõlastada omavahel detaile, et neid loometöös kombineerida.

See teema klassid kuuluvad dekoratiivsete ja tarbekunst ja toimub programmis. Tunni tempo vastas klassi kunstilisele tasemele, sest. Märgin õpilaste suurt loomingulist potentsiaali. Üliõpilased viisid iseseisvalt läbi uurimistööd varem välja toodud küsimustes. Õpilaste sooritus tagati erinevate planeeritud tegevusliikide ja -vormidega.

Tunnis kasutati järgmisi õppevorme ja -meetodeid:

Verbaalne (suuline suhtlus, dialoog)

Visuaalne (multimeedia esitlus, dekoratiivne ja tarbekunst)

Suulise kontrolli meetodid (vaata uurimistöö)

Praktiline (taignapallide vormimine, linnu kujundamine ja värvimine)

Probleemiotsingu meetod ( sõltumatu otsing vastused esitatud küsimustele)

Jälgiti individuaalset, kollektiivset, rühmatööd.

Arvan, et tunni ülesehitus ja ajajaotus üksikute etappide kaupa valiti ratsionaalselt. Tunniks valitud materjal oli kättesaadav kõigile selle klassi õpilastele. Tunni valitud tüüp ja vorm õigustas end.

Õpilaste isiklik eesmärkide seadmine klassiruumis toimus kommete ja traditsioonidega seotud intriigide kaudu.

Põhirõhk on rakendamisel loominguline töö(lindu kujundamine). Õpilaste huvi tunni vastu säilis kogu tunni vältel.

Oluline punkt ka tunnis oli tervisesäästliku režiimi järgimine: tegevuste muutus, dünaamilised pausid, treenige stressi leevendamiseks.

Töö käigus näitasid õpilased kõrge tase materjali omastamist, oskuste ja vilumuste kujundamist, olid tähelepanelikud, viisakad, üksteise suhtes kannatlikud, esitasid uuritavat materjali järjekindlalt, loogiliselt. Üldine organisatsioon töö klassiruumis võimaldas meil luua klassiruumis töökeskkonna ja jaotada ratsionaalselt aega igas etapis.

Mängi jaama järgi
"Põnev joonistus"
"VENEMAA RAUDTEED"
Koos. Adrianovka
Õpetaja
NOU SOSH nr 49 OAO
pildiline
kunstid ja joonistused
Varlamova T.A.

Tunni tüüp: teadmiste ja oskuste rakendamine
praktikal
Tehnoloogia: mängimine
Tunni eesmärk:
Õpilaste teadmiste taseme tuvastamine
õppeaine "Joonistamine" üksikud teemad sisse
mänguvorm (8-9-10 klass)
Ülesanded:
1. Õpilaste huvi äratamine
teema tervikuna;
2. vahelise interaktsiooni aktiveerimine
õpilased, rühmatöö oskused;
3. Iseseisvusõpilaste õpe,
kollektivism, vastutus enda ja kõige eest
käsk;
4. Mõtlemise, rakendamisoskuse arendamine
teadmisi, mis on saadud ülesannete täitmisel
erinev orientatsioon.

Õpilased jagunevad 3 võistkonda
loterii.
Iga meeskond valib endale kapteni.
1
2
3
Igas "Jaamas" paremale
ülesanne on täidetud, saab meeskond 5
Kui meeskond ülesandega hakkama ei saanud, siis punktid
eemaldatud, üks viga - 1 punkt, 2 viga - 2
Punktid on hinnangulised. Mängu lõpus loeme
oma meeskonna üldine hinnang ja määrake
punktid.
punktid jne.
võitja.

Mängijad - 8-9-10 klassi õpilased, 6 inimest per
meeskond.
Ekspertideks on 11. klassi õpilased.
Varustus:
1.Jaamade nimedega plaadid.
2. Saatelehed.
3. Ümbrikud ja töölehed.
4. Liivakell
5. Joonistusvahendid ja
tarvikud.
Ürituse kava:
1. Korraldamise hetk
2. Põhikorpus
3. Vastastikune analüüs.
4. Kokkuvõtete tegemine ja autasustamine

Jaamad:
1. Kas sa tead?
2. Kolmas lisa
3. Suur erinevus
4. Pusle
5. Disaineri töötoas
6. Tõde otsides
7. Need naljakad loomad
8. Uurimist viivad läbi eksperdid
5 minutit
Maksimaalne aeg
iga jaama läbimine:

1. Kas sa tead?
Lapsed peavad vastama küsimustele.
1. Nimeta kirjeldava geomeetria rajaja.
2. Mis on projektsioon?
3. Kuidas nimetatakse peamisi projektsioonitasandeid ja kuidas neid nimetatakse
eksperdid.
on näidatud?
Veel midagi?
4. GOST on organisatsiooni, standardi, masina või nimetus
5. Mitu identset projektsiooni on kuubil?
6. Mis on peamine projektsioonimeetod?
7. Mida nimetatakse vaateks?
8. Mille poolest erineb joonis eskiisist?
9. Millest põhivaate valikul juhindutakse?
10. Mis on "skaala"? Mis skaalat sa tead?
11. Kui kaugel on pildi kennelist
mõõtjoon?
12. Milliseid aksonomeetrilisi projektsioone sa tead?
13. Mis vahe on geomeetrilistel kujunditel ja
geomeetrilised kehad?
14. Milliste geomeetriliste kehade projektsioonid on ühesugused?

Vastused
1.Gaspard Monge
2. Projektsioon - pildi saamise protsess
lennuk
3. V - eesmine, H - horisontaalne, W - profiil
4. GOST - standard
5. Kolm
6. Ristkülikukujuline projektsioon
7. Vaade – vaatleja poole suunatud pilt
objekti pinna nähtav osa
8. Sketš - joonistus, mis on tehtud käsitsi, silma
skaalal, austades kujutatu proportsioone
teema
9. Põhivaade peaks sisaldama võimalikult palju teavet
objekti kuju ja suuruse kohta.
10. Skaala - lineaarsete mõõtmete suhe
joonisel näidatud esemest tegelikule
suurused. Vähendused, laienemised, loomulikud
väärtus
11. "10"
12. Geomeetrilistel kehadel on maht

2. Kolmas lisa
Otsige üles lisakaup ja selgitage oma valikut

3. Suur erinevus
Jätkake sama tähtede tähistamist
font koos vastavate numbritega.

Arva ära ristsõna "Sissejuhatus vormidesse
4. Pusle
ja nende elemendid

Ristsõna vastused
Horisontaalselt
Vertikaalselt
1. Püramiid
2. Serv
3. Kolmnurk
4. Tipud
5. katkendlik joon
6. Ring
7. Telg
8. Prisma
9. Ring
10. Silinder
11. Mitmetahuline
12. Kaar
13. Pall
14. Koonus
15. Ellips
16. Thor

Me puutume nende objektidega kokku oma igapäevaelus. Nad on teile tuttavad, kuid
joonistus näeb välja ebatavaline. Projektsioonid selle kohta, millised objektid on teie ees
5. Disaineri töötoas
esitati?

Illusioon jooniseid vaadates
pakub kunstnikele suurt huvi,
disainerid. Vaatame mõnda näidet



Tunnimäng jaamade kaupa
"See on põnev joonistus"

Tunni tüüp : teadmiste ja oskuste rakendamine praktikas

Tehnoloogia : mäng
Tunni eesmärk:
Õpilaste teadmiste taseme tuvastamine õppeaine "Joonistamine" teatud teemadel mänguliselt (1 õppeaasta)

Ülesanded:
1. Õpilaste huvi tekitamine aine kui terviku vastu;
2. Õpilastevahelise suhtluse aktiveerimine, rühmatööoskused;
3. Iseseisvuse, kollektivismi, enda ja kogu meeskonna eest vastutustunde kasvatamine õpilastes;
4. Mõtlemise arendamine, oskus rakendada omandatud teadmisi mitmesuunaliste ülesannete täitmisel.

Õpilased jagatakse loosi teel 2 võistkonda.
Iga meeskond valib endale kapteni.

Igas "Jaamas" õigesti täidetud ülesande eest saab meeskond 5 punkti.

Kui võistkond ülesandega hakkama ei saanud, arvestatakse punktid maha, üks viga - 1 punkt, 2 viga - 2 punkti jne.

Punktid on hinnangulised. Mängu lõpus arvutame teie meeskonna üldskoori ja selgitame välja võitja.

Mängijad - 9. klassi õpilased, meeskonnas 4 inimest.
Eksperdid
Varustus:
1.Jaamade nimedega plaadid.
2. Saatelehed.
3. Ümbrikud ja töölehed.
4. Kell
5. Joonistusvahendid ja tarvikud.

Ürituse kava:
1. Korraldamise hetk
2. Põhikorpus
3. Vastastikune analüüs.
4. Kokkuvõtete tegemine ja autasustamine

Jaamad:

1. Kas sa tead?

2. Kolmas lisa

3. Suur erinevus

4. Pusle

5. Disaineri töötoas

6. Tõde otsides

7. Need naljakad loomad

8. Uurimist viivad läbi eksperdid

Maksimaalne reisiaeg jaama kohta: 5 minutit

    Kas sa teadsid?

Õpilased peavad vastama ekspertide küsimustele.

    Mis on projektsioon?

    Kuidas nimetatakse peamisi projektsioonitasandeid ja kuidas neid tähistatakse? Nimetage kirjeldava geomeetria rajaja.

3. Kas GOST on organisatsiooni, standardi, masina või millegi muu nimi?

4. Mitu identset projektsiooni on kuubil?

    Mis on peamine projektsioonimeetod?

    Mida nimetatakse vaateks?

    Mille poolest joonistus eskiisist erineb?

    Millest lähtutakse põhiliikide valikul?

    Mis on "mastaap"? Mis skaalat sa tead?

    Millisele kaugusele kujutise kontuurist mõõdetakse joon?

    Milliseid aksonomeetrilisi projektsioone teate?

    Mis vahe on geomeetrilistel kujunditel ja geomeetrilistel kehadel?

    Milliste geomeetriliste kehade projektsioonid on ühesugused?

Vastused

1. Projektsioon – tasapinnal oleva kujutise saamise protsess

2. V- eesmine H- horisontaalne,W- profiil. Gaspar Monge

3. GOST - standard

4. Kolm

5. Ristkülikukujuline projektsioon

6. Vaade – pilt objekti pinna nähtavast osast, mis on vaatleja poole suunatud

7. Sketš - joonis, mis on tehtud käsitsi, silma mõõtkavas, järgides kujutatava objekti proportsioone

8. Põhivaade peaks sisaldama maksimaalselt teavet objekti kuju ja suuruse kohta.

9. Skaala - joonisel kujutatud objekti joonmõõtmete ja tegelike mõõtmete suhe. Vähendused, laiendused, elusuurus

10. "10"

11. Isomeetriline, dimeetriline

12. Geomeetrilistel kehadel on maht

13. Pall ja kuubik

2. Kolmas lisa
Otsige üles lisakaup ja selgitage oma valikut

3. Suur erinevus
Jätkake sama fondi tähtede tähistamist vastavate numbritega.

4. Pusle
Arva ära ristsõna "Sissejuhatus vormidesse
ja nende elemendid

Ristsõna vastused

Horisontaalselt

1. Püramiid

2. Serv

3. Kolmnurk

4. Tipud

5. katkendlik joon

6. Ring

7. Telg

8. Prisma

9. Ring

Vertikaalselt

10. Silinder

11. Mitmetahuline

12. Kaar

13. Pall

14. Koonus

15. Ellips

16. Thor

5. Disaineri töötoas
Pildil näete teenust. Ehitage geomeetrilise kujundusega kuusnurkseid plaate.

Ülesande täitmise näide

6. Tõde otsides
Antud eestvaates valige
pealtvaade ja külgvaade

7. Need naljakad loomad


Tehke kindlaks, millist tüüpi sidumist piltidel kasutatakse. Pange vastavasse kasti "+" märk.

Esitus

8. Uurimist viivad läbi eksperdid
Sobitage visuaalne pilt joonisega

(Vastused: A-5, B-2, C-6, D-1, E-4, E-3.)

Vastastikune analüüs ja aruandlus

1. Eksperdid analüüsivad õpilaste jaamade läbimist, märgivad üles tehtud vead, kommenteerivad “edukad” otsused ja ülesannete täitmise tehnoloogiat, teadmiste taset. Arvutatakse välja võistkondade poolt igas jaamas kogutud punktide arv. Hinnake iga meeskonna sooritust.

2. Kaptenid avaldavad oma üldist arvamust ülesannete raskusastme kohta, milline jaamadest jäi enim meelde, mis mängus meeldis ja mis tekitas raskusi. Hinnake oma meeskonna iga mängija ühtekuuluvust, aktiivsust ja tööd.

3. Õpetaja teeb mängust kokkuvõtte. Arvutab punktide summa. Viib läbi auhinnatseremoonia.

"Kovylny orta mekteb i "MM

GU "Kovylnenskaja Põhikool»

TUND – MÄNG

SEE ON LÕBUS JOONISTUS

9. klass

Koostanud: kujutava kunsti ja joonistamise õpetaja

Abdrakhmanova N.K.

2014-2015 õppeaasta aastal

Kozar Irina Vladimirovna, joonistamise, tehnoloogia õpetaja.

KSU "Chervona keskkool"

Gabit Musrepovi nimeline ringkond

Põhja-Kasahstani piirkond.

Tunnimäng "Erudiidid"

Mängu eesmärk:Süstematiseerida ja kokku võtta õpilaste joonistamise teadmised 9. klassis.

Varustus: detaile kujutavad plakatid, ülesannete kaardid, kiibid, kaardid numbritega 1 kuni 5, Scrabble medal.

Mängu reeglid.

1. Mängus osalevad kõik klassi õpilased, kes saavad kaks kiipi ja kaardid suurte numbritega 1-5.

2. Vastuseks õpetaja esitatud küsimusele tõstavad õpilased kaardi, millega õige number vastuseks.

3. Kui vastus on vale, annab kiibi mängija. See, kes kaotab kaks mängumärki, on mängust väljas.

4. Tavaliselt jääb mängu lõppu 2 (või enam) õpilast. Nende vahel peetakse võistlust: kes ehitab kolmanda (või muu ülesande) kiiremini kahes tüübis.

Mängu edenemine.

Mäng koosneb kuuest voorust. Enne igat neist riputab õpetaja tahvlile ettevalmistatud plakatid vastavate küsimuste vastuste (joonistega). Õpilased tõstavad üles enda arvates vajalikud kaardid koos vastuste numbritega.

1. voor "Tehniline terminoloogia"

1. Rõngakujuline soon ümmargusel tükil.

2. Osal kaldus lõige.

3. Pime auk detailis.

4. Rõngakujuline paksenemine silindrilisel osal.

5. Kitsas serv, mis ühendab detaili üksikuid osi tugevuse suurendamiseks.

Tahvlil on vastused, mille hulgast valida:

1 ribi. 2 rant. Z. Groove. 4 Kaldus. 5 Pime auk. Õiged vastused: 1. Groove. 2. Kaldus. Z. Pime auk. 4 Helmes. 5. Rib.

2. voor "Sümbolid"

Määrake esitletava omandiõigus sümbolidühes või teises kontoris.

Vastuste valikud:

1 matemaatikatuba

2. Bioloogiakabinet

3. Geograafia kabinet

4. Keemiakabinet

6. Elutuba

Õiged vastused: 1-1,2-2, 3-5, 4-3, 5-4.

3. voor "Sektsioonid"

Vastavalt esitatud jaotistele määrake detailid, mille juurde need kuuluvad.

Õiged vastused: 1-4, 2-3, 3-1, 4-5, 5-2.

4. voor "Leia osa kirjelduse järgi"

Tahvlil on kujutised osadest, mis tuleb kirjeldusest tuvastada.

1. Tugi koosneb rööptahukast (pikkus - 60mm, laius - 30mm, kõrgus - 15mm)

ja kuusnurkne prisma (külgpinna laius - 20 mm, kõrgus - 40 mm), mis asub rööptahuka ülemise (suure) külje keskel. Piki prisma telge puuriti 20 mm läbimõõduga ja 20 mm sügavusega pimeauk.

2. Liugur koosneb kahest kastist.

Esimesel on pikkus - 7 mm, laius - 40 mm, kõrgus - 20 mm;

Teise kõrgus ja laius on 40 mm, paksus 30 mm.

Suure rööptahuka risti ja keskele paigaldatakse väiksemate mõõtmetega rööptahukas. Teise rööptahuka külgpinna keskele puuritakse 20 mm läbimõõduga ja 10 mm sügavune pimeauk.

3. Jalats koosneb kolmest rööptahukast (põhi - pikkus - 60 mm, laius - 40 mm, kõrgus - 20 mm) ja nagist (pikkus ja kõrgus - 30 mm, paksus - 10 mm), mis asuvad paremal jalal, piki küljed on võrdsed - 60 mm. Püstpostide vahe on aluse keskel 20 mm, puuritakse 20 mm läbimõõduga ja 10 mm sügavusega pimeauk.

4. Rack koosneb kahest rööptahukast.

Üks neist (pikkus - 40 mm, kõrgus - 50 mm) asub teise rööptahuka ülapinna keskel (pikkus - 70 mm, laius - 40 mm, kõrgus - 15 mm). Ülemises rööptahukas puuritakse 20 mm läbimõõduga ja 25 mm sügavusega pimeauk ülevalt ja keskele.

5. Statiiv koosneb rööptahukast - 70 * 70, kõrgus - 15 mm ja silindrist läbimõõduga - 50 mm, kõrgus - 45 mm. Silinder paigaldatakse rööptahuka ülemisse külge. Piki silindri telge puuritakse 20 mm läbimõõduga ja 30 mm sügavusega pime auk.

Õiged vastused: 3, 4, 2, 5. 1.

5. voor "Joonide joonistamine"

(tahvlil on plakat, mis kujutab joonise jooni)

1. Joon, mida kasutatakse projekteerimisel detailide painutamiseks.

2. Joon, mida kasutatakse detaili pikkuse lühendamiseks.

3 joont, mida kasutatakse nähtamatute piirjoonte jaoks.

4 Joon, mida kasutatakse osade piirjoonte jälgimiseks.

5. Sümmeetriatelgede joonistamiseks kasutatav joon.

Õiged vastused: 5, 3, 2,1,4.

6. voor Loovülesanne "Loomaaias"

Loomaaias on uus loom. See näeb välja selline: keha on sirge koonus, mille peal on pea, millel on kuju kolmnurkne prisma. Pea kahel kõrvutisel küljel, üksteisest väikesel kaugusel, on looma kaks sfäärilist silma. Prisma (pea) ülemises osas on kõrvad - ovaalsed plaadid, kõrvade vahelt ulatuvad kaks silindrilist sarve.

Kiipideta jäänud õpilased täidavad ülesannete kaarte, misjärel neid ka hinnatakse.

Kokkuvõte: Tunni lõpus autasustatakse žetoonidega allesjäänud mängijat Scrabble medaliga, ülejäänud õpilasi hinnatakse täidetud kaartide - ülesannete tulemuste järgi.