Kõrgkooli õpetajate kaugümberõpe. Tööalase ümberõppe programmi „Kõrgkooliõpetaja

"Kaasani RIIK ENERGIAÜLIKOOL"

(FGBOU VPO KSEU)

HARIDUS- JA TEMAATILINE KLAAN

erialased ümberõppeprogrammid

Eesmärk: igakülgne psühholoogiline ja pedagoogiline, sotsiaal-majanduslik ja infotehnoloogiline ettevalmistus pedagoogiliseks tegevuseks kõrgkoolis haridusasutus erialase kõrghariduse põhiprogrammi alusel; õpilastes järgmiste pädevuste kujundamine:

Üldkultuur: põhiülesannete mõistmine, toimimise tulemused Keskkool, oskus analüüsida ja hinnata oma valmisolekut pedagoogiliseks tegevuseks, professionaalse mõtlemise kujunemist, kodanikukasvatust, väärtussüsteemi kujundamist, isiksuse semantilist ja motivatsioonisfääri;

Professionaalne ja pedagoogiline: valmisolek kujundada ja rakendada kaasaegset haridustehnoloogiad, valida optimaalset õpetamisstrateegiat ja õpieesmärke, oskust viia läbi erialast ja pedagoogilist tegevust teaduslikul tasemel.

Vaatajaskonna kategooria: kõrgharidusega bakalaureuseõppe üliõpilased, magistrandid, teadus- ja pedagoogilised töötajad, kellel on vähemalt 2-aastane teadusliku ja pedagoogilise töö kogemus.

Koolituse periood: 14 kuud

Õppevorm: osaline paus tööst

Klassi režiim: graafiku alusel 6-8 tundi nädalas


Sektsioonide, erialade ja teemade nimed

kogu audit. tundi

Kaasa arvatud

Haridustehnoloogiate rakendamine

Õppetulemuste kontrollimise viisid

Loengud

Praktika, semin. õppetunnid

1. Inimese psühholoogia

Loengud, ettekanded, ettekanded, individuaalne ettevalmistus, esseed, psühholoogiline testimine

1.1. Psühholoogia peamised kategooriad

1.2. Isiksuse psühholoogia

1.3. Õpilaste psühholoogilised omadused.

1.4. Õpetamistegevuse psühholoogilised aspektid.

2. Pedagoogika

Loengud-esitlused, probleemloengud, ettekanded, individuaalne ettevalmistus, esseed, ümarlaud, olukordade mängimine

2.1. Pedagoogika põhikategooriad. Kõrghariduse pedagoogika

2.2. Kõrghariduse didaktika

2.3. Keskkooli õpetaja standard

2.4. Pedagoogilise suhtlemise meisterlikkus ülikoolis

3. Vastava teadusvaldkonna ajalugu, filosoofia ja metoodika (vastavalt vastava teadusvaldkonna doktoriõppekavale)

Eksam, abstraktne

4. Infotehnoloogiad teaduses ja hariduses

Eksam, individuaalprojekt

4.1. Riist- ja tarkvara uutes infotehnoloogiates

4.2. Õpetaja rollifunktsioonid ja õppimise organisatsioonilised mudelid infokeskkonnas

4.3. Infokeskkond pädeva spetsialisti koolitamiseks, elektrooniliste trükiste loomine

4.4. Haridusprotsessi tarkvara ja metoodiline tugi

5. Kutsehariduse psühholoogia

Loengud-esitlused, probleemloengud, ettekanded, individuaalne ettevalmistus, esseed, ümarlaud, olukordade mängimine

5.1. Psühholoogilised alused õpetaja ja õpilaste ühise produktiivse tegevuse olukordade kujundamiseks ja korraldamiseks

5.2. Professionaalsuse kujunemise psühholoogilised probleemid

5.3. Teadusliku loovuse psühholoogilised alused

6. Pedagoogiline tipptase

Esitlusloengud, probleemloengud, individuaalne ettevalmistus, esseed, rollimängud

6.1. Õpetamise tipptaseme komponendid

6.2. Meisterlikkus õppe- ja kasvatustegevuses

7. Professionaalse suunitlusega hariduse tehnoloogiad

Loengud-ettekanded, probleemsed loengud, ettekanded, individuaalne ettevalmistus, esseed, ümarlaud, projekti tegevus

Offset, individuaalne projekt,

6.1. Disain haridusprotsess

6.2. Kaasaegsed koolituse ja teadmiste kontrolli tehnoloogiad

6.3. Matemaatilise töötlemise alused loodus-tehniline. ja pedagoogilised mõõtmed

8. Haridussüsteemi organisatsioonilised alused

Loengud-esitlused, probleemloengud, ettekanded, individuaalne ettevalmistus, esseed, ümarlaud

7.1. Haridussüsteemi teoreetilised ja metoodilised alused

7.2. HPE seadusandlikud ja majanduslikud küsimused

7.3. Hariduse kvaliteedijuhtimine ülikoolis

9. Võõrkeel (vastavalt kandidaadi vastava teadusvaldkonna miinimumprogrammile)

Esitlusloengud, individuaalkoolitus, rollimängud

10. Teadustööstuse distsipliinide kaasaegsed peatükid

Loengud-ettekanded, probleemloengud, ettekanded, individuaalne ettevalmistus, ümarlaud

11. Erialane suhtluskoolitus

Loengud-ettekanded,

Kokku aud. teoreetilised tunnid. koolitust

12. Õpetamise praktika

Loengud-esitlused, individuaalne ettevalmistus, sisekaemus

Kontrolltund

Aruanne õpetamispraktika kohta

13. Lõplik riigitunnistus

14. Lõpliku kvalifikatsioonitöö kaitsmine

Erialase kõrghariduse pedagoogika ja psühholoogia kvalifikatsiooniga "kõrgkooliõpetaja"

  • Õppeprotsessi metoodiline tugi
    • Tund 1. Sissejuhatav tund programmi "Pedagoogika ja kõrghariduse meetodid" raames erialase ümberõppe kursuste üliõpilastele.
  • Töötuba erialaste probleemide lahendamiseks
    • Tund 1. Õpetaja professionaalse enesearengu ja eneseharimise kujundamine.
    • Õppetund 2. Haridusprotsessi prognoosimine ja kujundamine. Hariduskeskkonna korraldamine pedagoogilise probleemi lahendamiseks.
    • Tund 3. Psühholoogiline ja pedagoogiline diagnostika as komponent pedagoogiliste probleemide lahendamine.
    • Sessioon 4. Kriisid ja konfliktid sisse ametialane tegevus. Psühhoprofülaktika ja psühhohügieen kutsetegevuses.
    • 5. tund. Laste meeskond kui psühholoogilise ja pedagoogilise uurimise objekt: struktuur, kujunemise etapid, diagnostika.
    • Tund 6. Erialane ülesanne kasvatusprotsessis. Erialaste ülesannete liigid ja liigid.
    • Tund 7. Professionaalse probleemi lahendamise algoritm ja hindamine reaalsete pedagoogiliste faktide põhjal.
    • Tund 8. Pedagoogiliste olukordade analüüs kui pedagoogiliste töötajate kvalifikatsioonitaseme hindamise vorm.
    • Tund 9. Psühholoogiline ja pedagoogiline suhtlemine pedagoogiliste probleemide lahendamise lahutamatu osana.
    • Tund 10. Laste pedagoogilise toe tehnoloogia erinevas vanuses tööalaste probleemide lahendamise edukuse tingimusena.
    • Tund 11. Professionaalne tugi ja kasvatusprotsessi toetamine.
    • Tund 12. Professionaalne tugi ja kasvatusprotsessi toetamine.
    • 13. tund. Hälbiva käitumisega õpilastega töö planeerimine ja korraldamine.
    • Tund 14. Õpetaja kutsetegevuse tulemuslikkuse kaart. Introspektsioon.
    • Tund 15. Pedagoogiline disain kui ressurss õpetaja arenguks ja haridusorganisatsioon.
    • Tund 16. Individuaalne haridustee: disaini (isekujunduse) ja teostuse tehnoloogia.
    • Tund 17. Õpetajate ja õppeasutuse professionaalse arengu mudeli kujundamine ideede kontekstis täiendõpe.
    • Tund 18. Kuidas kujundada teekaart» ja rakendada õpetajale individuaalne haridustee?
  • Kutsehariduse psühholoogia
    • Tund 1. Kutsehariduse psühholoogia: üldtunnused.
    • Tund 2. Isiksuse vanus ja professionaalne areng.
    • Tund 3. Kutsehariduse psühholoogilised ja pedagoogilised alused.
    • Tund 4. Professionaalse kooliõpetaja tegevuse ja isiksuse psühholoogia.
    • Tund 5. Kutseõppe, hariduse ja arengu psühholoogia.
    • Tund 6. Haridus ja enesekasvatus kaasaegne isiksus: põhimõtted, kriteeriumid, uurimismeetodid.
    • Tund 7. Isiksuse professionaalsed deformatsioonid ja psühhotehnoloogiad nende ületamiseks.
    • Tund 8. Kõrgkooli õppejõu kutsetegevuse psühholoogiline toetamine.
    • Tund 9. Õpetaja psühholoogiline ja pedagoogiline pädevus ning professionaalne kultuur.
    • Tund 10. Isiku ametialase enesemääramise aktiveerimise meetodid. Karjääriedu arendamine.
    • Tund 11. Õpetaja tööalase ja isikliku arengu olulised tunnused.
    • Tund 12. Õpetaja professionaalse arengu ja enesearengu etapid standardimise kontekstis.
    • Tund 13. Õpetaja tegevuse individuaalne stiil: psühholoogilised omadused ja arengutasemed.
    • Tund 14. Pedagoogilise tegevuse individuaalse stiili kujundamine õpetaja erialase ettevalmistuse protsessis.
    • Tund 15. Professionaalne läbipõlemine: mõiste, põhjused, etapid ja enesediagnostika.
    • Tund 16. Professionaalse läbipõlemise ennetamine: praktilised vahendid.
  • Infotehnoloogia
    • Tund 1. Süsteemne aktiivsus lähenemine arvutiteaduse teoreetiliste aluste uurimisel ja infotehnoloogiad.
    • Tund 2. Õpilaste uurimistöö korraldamine infotehnoloogia abil.
    • Tund 3. Isiklik veebisait kui õpetaja erialaste saavutuste individuaalne ressurss ja haridusorganisatsiooni inforuumi kujundamise vahend.
    • Õppetund 4. Infotehnoloogiad föderaalse osariigi haridusstandardi juurutamise kontekstis.
    • Tund 5. Sissejuhatus infotehnoloogiatesse ja nende arengusse.
    • Õppetund 6. Kaasaegne tarkvara infotehnoloogiaalane haridustegevus (FSES).
    • Tund 7. Riistvaraplatvorm ja infotehnoloogia tarkvara.
    • Tund 8. Infotöötluse peamised võimalused tekstitöötlusprogrammis MS Word.
    • Tund 9. Infotöötluse laiendatud võimalused tekstitöötlusprogrammis MS Word.
    • Tund 10. Teabe töötlemine ja vormindamine MS Exceli tekstitöötlusprogrammis (FSES).
    • Tund 11. Infotehnoloogiad tekstiinfo töötlemiseks.
    • Tund 12. Multimeedia infotehnoloogiad.
    • Tund 13. Võrgutehnoloogiad teabe töötlemiseks. Interneti-tehnoloogiad.
    • Tund 14. Infotehnoloogiad arvinformatsiooni töötlemiseks.
    • Tund 15. Kaugõppetehnoloogiad: olukord ja väljavaated.
    • Tund 16. Õpetaja IKT-pädevus vastavalt kutsestandardile.
    • Õppetund 17. Elektroonilise ja kaugõppe korraldamine ja läbiviimine föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamise kontekstis.
    • Tund 18. Kaugõppetehnoloogiad standardimise kontekstis kaasaegne haridus.
    • Tund 19. Elektrooniliste õpikute kasutamise metoodilised küsimused õppeprotsessis.
    • Tund 20. Inforuumi moodustamine mobiilse õppe rakendamiseks.
    • Tund 21. Elektrooniliste õpikute eelised ja puudused ning nende koht kaasaegses õppetöös.
  • Pedagoogika
    • Tund 1. Pedagoogikateaduse objekt, õppeaine ja ülesanded. Pedagoogika kategooriline aparaat.
    • Tund 2. Isiksuse kujunemine ja kujunemine kaasaegses teaduses "Pedagoogika".
    • Õppetund 3. Hariduse sisu probleem pedagoogilises protsessis.
    • Õppetund 4. Kasvatus kui sotsiaalne nähtus ja kui pedagoogiline protsess.
    • 5. tund. Uuendused hariduses: kaasaegsed pedagoogilised tehnoloogiad.
    • Õppetund 6. Süsteemi aktiivsuse lähenemine as metoodiline alus FGOS EI.
    • Tund 7. Süstemaatiline-aktiivsuslik lähenemine õpetaja töös.
    • Tund 8. Haridus pedagoogilises protsessis.
    • Tund 9. Sotsiaal-kultuuriline hariduskeskkond: perekonna, kultuuri, kunsti ja hariduse institutsioonid.
    • Õppetund 10. Haridusorganisatsiooni suhtlemine perekonnaga föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamise tingimusena.
    • 11. õppetund. Pedagoogiline protsess: hariduse kunst ja tehnoloogiad.
    • Õppetund 12. Kasvatus kui kaasaegse lapse pedagoogilise tegevuse ja arengu alus.
    • Tund 13. Professionaalne tugi ja kasvatusprotsessi toetamine.
    • Õppetund 14. Õpetaja vaimsed ja moraalsed omadused kui isiksuse kasvatusprotsessi edukuse faktor.
    • Õppetund 15. Interaktiivsed koostöövormid vanematega föderaalse osariigi haridusstandardi nõuete kohaselt.
  • Pedagoogilise tegevuse õigusnormid
    • Õppetund 1. Töötaja ja tööandja põhiõigused ja kohustused vastavalt kaasaegsele seadusandlusele.
    • Õppetund 2. Organisatsiooni personali distsiplinaarvastutus.
    • 3. õppetund. Tööleping: mõiste, sisu ja tüübid.
    • Õppetund 4. Ametiühingute roll organisatsiooni töötajate tööõiguste kaitsmisel.
    • Õppetund 5. Töötagatised ja töötajate hüvitised: üldsätted.
    • Õppetund 6. Õigus haridusele ja haridusõigus.
    • 7. õppetund. Juriidiline tugi Vene hariduse moderniseerimine.
    • 8. õppetund. Õiguslik regulatsioon varasuhted haridussüsteemis.
    • Tund 9. Haridusorganisatsiooni dokumentaalne välisaudit: küsimused ja vastused.
    • Õppetund 10. Õigusliku regulatsiooni mehhanism haridussuhted: haridusõiguse normid ja haridusõigusloome.
    • Õppetund 11. Haridusorganisatsioone puudutavate vaidluste lahendamise kord.
    • Tund 12. Õpetajate õiguste ja õigustatud huvide seaduslike tagatiste süsteem.
    • 13. õppetund. Õiguslik staatus ja õppejõudude õiguslik vastutus.
    • Õppetund 14. Töötaja vallandamise kord vastavalt kaasaegsele seadusandlusele.
    • 15. õppetund. Tööaeg ja puhkeaeg: mõiste, liigid, kehtestamise järjekord. Palkade õiguslik regulatsioon.
  • Uuenduslikud mudelid ja tehnoloogiad kutsehariduses
    • 1. tund. Teoreetiline alus uuenduslikud protsessid kutsehariduses.
    • Tund 2. Uuenduslikkuse kujunemise ja arengu tunnused haridussüsteemid.
    • Tund 3. Uuenduslikud haridusprojektid, nende tulemuslikkuse hindamise kriteeriumid.
    • Tund 4. Kutsehariduse uuenduslike protsesside modelleerimine.
    • 5. õppetund. Uuenduslikud tehnoloogiad kutsehariduses
    • Tund 6. Pedagoogiliste tehnoloogiate klassifikatsioon kutsehariduses.
    • Tund 7. Uuenduslike tehnoloogiate rakendamine kutsekooli õppepraktikas.
    • Õppetund 8. Hariduse individualiseerimine GEF OOO kontekstis. Avatud haridusruumi uuenduslikud tehnoloogiad.
    • Õppetund 9. Haridusuuendused vastavalt GEF-ile.
    • Tund 10. Kaasaegsed uuenduslikud pedagoogilised tehnoloogiad.
    • Tund 11. Uuenduslik projekt: kontseptsioonist teostuseni.
    • Tund 12. Õpetaja isiklik ja tööalane eneseareng uuenduslikus tegevuses.
    • 13. õppetund. Uuenduslik areng haridussüsteemid: föderaalseaduse "Hariduse kohta" rakendamise aspektid Venemaa Föderatsioon»ja föderaalse osariigi üldhariduse standard.
    • Õppetund 14. Uuenduslik haridusprojekt föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamise kontekstis.
    • Tund 15. Moodustamine psühholoogiline valmisolek pedagoogilised töötajad uuenduslikele tegevustele OO föderaalsete osariigi haridusstandardite rakendamise kontekstis.
    • 16. õppetund. Metoodiline tugi innovatsioonitegevus kui juhtide ja õpetajate professionaalse arengu mehhanism.
    • 17. õppetund. Isiklik projekt: autori kontseptsioon õpetaja kasvatustegevusest.
  • Psühhodidaktika
    • Sessioon 1. Psühhodidaktika ja kasvatuspraktika
    • Tund 2. Psühhodidaktikas ja kasvatuspraktikas kasutatavate uurimismeetodite klassifikatsioon
    • Tund 3. Aktiivsete ja interaktiivsete õpetamismeetodite kasutuselevõtt õppeprotsessis tunnitegevuse tingimustes (FSES)
    • Sessioon 4. Õppetöö ja kognitiivne areng isiksus, võttes arvesse genotüübilisi ja keskkonnaomadusi
    • Õppetund 5. Õppeprotsess: sooline lähenemine vastavalt GEF-ile
    • Tund 6. Isiksuse loovuse diagnostika
    • Õppetund 7. Kaasaegsed hariduskontseptsioonid föderaalse osariigi haridusstandardi juurutamise kontekstis: hariduse tüübid, tüübid, tehnoloogiad
    • Tund 8. Täiskasvanuhariduse kaasaegsed tehnoloogiad
    • Tund 9. Kaasaegsed kontseptsioonid, käsitlused, õpetajate täiendõppesüsteemi ülesehitamise teooriad: analüüs ja kriitiline hindamine
    • Tund 10. GEF OO: arendavad õppetehnoloogiad
    • Sessioon 11. Innovatsioon hariduses: eksperimentaalsed mudelid ja praktiline rakendamine
    • Õppetund 12. Uuenduslik tegevus multimeedia kasutamise kohta õppeprotsessis: föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamine
    • Tund 13. Pedagoogilise kogemuse üldistamine uuendustegevuse teadusliku ja metoodilise toetamise süsteemis
    • Tund 14. Õppeprotsessi psühholoogiline ohutus kui psühholoogilise tervise tagamise tingimus
    • Õppetund 15. Kaasaegsed haridustehnoloogiad ja õppetegevuse korraldamise vormid, mis tagavad föderaalse osariigi haridusstandardi tõhusa rakendamise
    • Tund 16. Aktiivsete ja interaktiivsete õppemeetodite tutvustamine õppeprotsessis klassivälise tegevuse kontekstis
    • Tund 17. Interaktiivsete õppemeetodite (GEF) kasutamise efektiivsuse hindamine
  • Kutseõppe korralduslikud alused
    • Õppetund 1. Juhtimise mõiste hariduses.
    • Õppetund 2. Haridusorganisatsiooni juhtimise kaasaegsed probleemid föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamise kontekstis.
    • Õppetund 3. Humanitaarsed juhtimismeetodid haridusprotsessis.
    • Õppetund 4. Juhtimise psühholoogia: põhi psühholoogilised omadused töötaja ja nende kasutamine organisatsiooni juhtimises.
    • Õppetund 5. Riiklik-riiklik hariduse juhtimissüsteem.
    • Õppetund 6. Avalik ja riiklik juhtimine haridusorganisatsioonis vastavalt föderaalseadusele "Haridus Vene Föderatsioonis".
    • Tund 7. Pedagoogilise juhtimise funktsioonid.
    • Õppetund 8. Juhtimistegevused: kaasaegsed tehnoloogiad föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamise kontekstis.
    • Õppetund 9. Programmipõhine lähenemine õppeprotsessi juhtimisel.
    • Õppetund 10. Vabaühenduste riiklik avalik haldus: eelarveväline rahastamine või lisainvesteeringute kaasamine.
    • 11. õppetund. Süsteemne lähenemine hariduses.
    • Õppetund 12. Föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamine aineõppes süsteemse lähenemisviisi kaudu.
    • Õppetund 13. Hariduskorraldus kui pedagoogiline süsteem ja juhtimisobjekt.
    • Tund 14. Tõhus juhtimine: meeskonna kasvatustegevuse mudel.
    • Tund 15. Õpilasmeeskond kui pedagoogilise juhtimise objekt. Üliõpilasomavalitsus.
    • Õppetund 16. Õpetajad juhtimise seisukohast.
    • Tund 17. Rühmas suhtlemise sotsiaalpsühholoogilised aspektid: meeskonna juhtimine.
    • Tund 18. Õpetaja ja juhi juhtimiskultuur.
    • Tund 19. Juhtimine ja eestvedamine kui juhtimise sotsiaalpsühholoogilised nähtused.
    • Õppetund 20. Interaktsioon sotsiaalsed institutsioonid haridussüsteemide juhtimises.
    • Õppetund 21. Hariduse kvaliteedijuhtimise õiguslik regulatsioon Vene Föderatsioonis.
    • Õppetund 22. Õpetajate täiendkoolitus ja sertifitseerimine: föderaalse osariigi haridusstandardi nõuded.
    • Tund 23. Sertifitseerimine õpetajaskond: uued lähenemised.
    • Tund 24. Juhtimine haridusorganisatsioonis ja selle roll hariduse kvaliteedi tõstmisel.
    • Tund 25. Meistriklass kui tõhus pedagoogiline tehnoloogia edukaks sertifitseerimiseks ja professionaalse pädevuse tõstmiseks.
    • Õppetund 26. Essents juhtimistegevused haridussüsteemis.
    • Tund 27. Tund kutsehariduse süsteemis.
    • Tund 28. Õpilaste erialaselt oluliste pädevuste kujundamise õppekavavälise töö süsteem.
    • Tund 29. Töö andekate õpilastega: individuaalne õppemarsruut, uurimistööd, näitused, võistlused.
  • Konfliktide juhtimine
    • Õppetund 1. Konfliktide lahendamise strateegiad kui psühholoogilise tervise tingimus hariduskeskkonnas (GEF).
    • Õppetund 2. Praktilised võtted konfliktsituatsioonide lahendamiseks haridusorganisatsioonis.
    • Õppetund 3. Meetodid konfliktsituatsioonide diagnoosimiseks OO-s.
    • 4. tund. Sotsiaalpsühholoogiline kliima õpetajaskonnas.
    • Tund 5. Konfliktid OO-s: mudelid situatsiooniprobleemide lahendamiseks.
    • Tund 6. "Konfliktivaba kool": lepitusteenistus.
    • Tund 7. Tolerantse isiksuse kasvatus haridusorganisatsioonis.
    • Tund 8. Õhkkonna loomine psühholoogiline tugi laste võistkonnas (klass, rühm).
    • Õppetund 9. Konfliktide lahendamine OO-s: mudelid, põhimõtted, viisid ja meetodid.
    • Tund 10. Psühholoogiline tugi konfliktsituatsioonide lahendamiseks haridusorganisatsioonis.
    • Õppetund 11. Efektiivne käitumine konfliktsituatsioonis süsteemis "õpetaja – õpilane".
    • Tund 12. Laste ja noorukite erinevat tüüpi hälbiva käitumise ennetava töö juhtimise probleemid haridusorganisatsioonis.
    • Tund 13. Modelleerimine psühholoogiline turvalisus haridusorganisatsioonis.
    • Tund 14. Lapse-vanema suhete psühholoogilise korrigeerimise meetodid.
    • Tund 15. Tehnoloogiad konfliktide ennetamiseks ja lahendamiseks hariduskeskkonnas.
    • 16. tund. Enesejuhtimine ja enesemotiveerimine: oma käitumise ja emotsionaalsete seisundite juhtimine.
    • Tund 17. Psühholoogiline ja pedagoogiline tugi GEF LLC tutvustamiseks: töötage koos õpetajaskond"emotsionaalse läbipõlemise" ennetamise kohta.
    • Tund 18. Psühholoogilise stressikindluse arendamise viisid õppeprotsessi ainetes.
  • Sissejuhatus pedagoogilisse tegevusse
    • Õppetund 1. Kutsetegevuse standard "Kutseõppe, kutseõppe ja täiendõppe õpetaja."
    • Tund 2. Õpetaja elukutse.
    • Tund 3. Pedagoogiline tegevus ja selle tunnused.
    • Tund 4. Õpetaja ametialane tegevus ja isiksus.
    • Tund 5. Õpetaja üldine ja professionaalne kultuur.
    • Tund 6. Erialane ja pedagoogiline pädevus.
    • Tund 7. Õpetaja professionaalne ja isiklik eneseareng jätkuõppe süsteemis.
    • Tund 8. Õpetaja kutsetegevuse tulemuslikkuse kriteeriumid.
    • Tund 9. "Õpetaja universaalne elektrooniline portfoolio" kui professionaalse pedagoogilise saavutuste portfelli modelleerimise tööriist.
    • Õppetund 10. Pedagoogilise tegevuse motivatsioon kui õpetaja psühholoogilise ja professionaalse valmisoleku alus föderaalse osariigi haridusstandardi rakendamiseks.
    • Tund 11. Õpetaja kutsestandard: üldkultuurilised ja kutsealased pädevused.
    • Tund 12. Sisu ja struktuur kutsestandardõpetaja. Õpetaja kvalifikatsiooniomadused.
    • Tund 13. Pedagoogilise tegevuse erialased pädevused.
    • Tund 14. Õpetaja individuaalne haridustee kui pedagoogilise jätkuõppe süsteem vastavalt õpetaja kutsestandardile.
  • Psühholoogiline ja pedagoogiline diagnostika
    • Tund 1. Psühholoogilise ja pedagoogilise diagnostika kui teaduse teoreetilised ja metodoloogilised alused.
    • Tund 2. Psühholoogilise ja pedagoogilise diagnostika meetodite klassifikatsioon.
    • Tund 3. Kaasaegse õpetaja kutsetegevuse jälgimine, diagnostika ja hindamine.
    • Tund 4. Psühhomeetrilised nõuded diagnostikameetoditele.
    • Tund 5. Projektiivsed meetodid kesk- ja gümnaasiumiõpilaste vaimse seisundi diagnoosimiseks.
    • Tund 6. Psühholoogilise ja pedagoogilise uurimistöö andmete ja järelduste visualiseerimine.
    • Tund 7. Isiksuse psühholoogiline ja pedagoogiline diagnostika.
    • Tund 8. Isikliku nõustamise etapid, meetodid, tehnikad ja tehnikad psühholoogilises ja pedagoogilises praktikas.
    • Tund 9. Kognitiivse ja emotsionaalse-tahtelise sfääri psühholoogiline ja pedagoogiline diagnostika.
    • 10. õppetund. kognitiivne tegevus iseloom.
    • Tund 11. Isiksuse psühholoogiline ja pedagoogiline diagnostika.
    • Tund 12. Õpetajate refleksiooni-, suhtlemis- ja isiklike oskuste arendamine.
    • Õppetund 13. Diagnostiline töö haridusorganisatsioonis vastavalt föderaalsele osariigi haridusstandardile. Laste emotsionaalsete ja isiklike omaduste diagnoosimine.
    • Tund 14. Pedagoogiline diagnostika ja monitooring: organisatsiooni tunnused.
  • Pedagoogilise tegevuse metoodika
    • Õppetund 1. Kasvatus kui sotsiaalne nähtus ja kui pedagoogiline protsess.
    • Tund 2. Erialane täiendõpe kaugõppes.
    • Tund 3. Pedagoogikateaduse objekt, õppeaine ja ülesanded. Pedagoogika kategooriline aparaat.
    • 4. tund. Pedagoogiline protsess: kasvatuskunst ja tehnoloogiad.
    • Tund 5. Pedagoogika struktuur. Teaduslikud uurimused pedagoogikas.
    • Tund 6. Õpetajate ja õppeasutuse professionaalse arengu mudeli kujundamine elukestva hariduse ideede kontekstis.
    • Tund 7. Pedagoogika humanitaarteaduste süsteemis. Pedagoogikateadus ja pedagoogiline praktika.
    • Tund 8. Õpetaja ametialase pädevuse jälgimine.
    • Tund 9. Pedagoogika metoodika. Õpetaja metoodiline kultuur.
    • 10. õppetund. kõnekultuurõpetaja kui professionaalse pedagoogilise tegevuse edu alus.
    • Tund 11. Õpetajate professionaalne areng: põhimõisted ja teoreetilised käsitlused.

Organisatsioon Kõik MTsRKPO. Geograafilise hariduse, uuenduslike ja kosmosetehnoloogiate osakond MTsRKPO. Juhtimise ja projektijuhtimise osakond MTsRKPO. MTsRKPO juhtimispsühholoogia osakond. MTsRKPO hariduspoliitika tulemuslikkuse analüüsi osakond. MTsRKPO interaktiivsete haridustehnoloogiate juurutamise osakond. MTsRKPO digitehnoloogiate juurutamise osakond hariduses. MTsRKPO lisahariduse ja -kasvatuse osakond. MTsRKPO metaainete koolituse ja haridustehnoloogiate osakonna lisahariduse ja -kasvatuse osakond. Osakond eelkooli ja algharidus MTsRKPO. Loodusteadusliku hariduse osakond MTsRKPO. Kaasava hariduse osakond MTsRKPO. ICCPR inimressursi arendamise projektide koordineerimise ja toetamise osakond. Haridustehnoloogiate osakond MTsRKPO. MTsRKPO kunstilise ja esteetilise tsükli õppejõudude väljaõppe osakond. MTsRKPO matemaatilise hariduse kontseptsiooni elluviimise toetamise osakond. ICRCPO juhtimiskoolituse ja juhtimispotentsiaali arendamise osakond. MTsRKPO avaliku kommunikatsiooni osakond. MTsRKPO ainetevahelise koolituse ja haridustehnoloogiate osakonna metaainete ja ainetevaheliste programmide väljatöötamise ja aprobeerimise osakond. Täiendavate arendus- ja hooldusosakond professionaalsed programmid MTsRKPO. MTsRKPO piirkondliku suhtluse osakond. Kaasaegsete tehnoloogiate osakond MTsRKPO pedagoogide personalipotentsiaali arendamiseks. GIA MTsRKPO tugiosakond. MTsRKPO sotsiaal- ja humanitaarhariduse osakond. Võõrkeelte sektor MTsRKPO. Mitmekultuurilise hariduse sektor MTsRKPO. Kehalise kasvatuse sektor MTsRKPO. MTsRKPO kunsti täiendõppe osakond. MTsRKPO juhtivtöötajate koolituse ja professionaalse arengu osakond. MTsRKPO haridusvaldkondade õpetajate ettevalmistamise osakond. MTsRKPO õppejõudude professionaalse kasvu osakond. MTsRKPO digitaalsete, interaktiivsete ja kaugõppetehnoloogiate arendamise osakond. MTsRKPO MTsRKPO haridusosakond. MTsRKPO juhtivtöötajate karjääri arendamise keskus. Haridustoodete konsultatsiooni, disaini ja juurutamise keskus MTsRKPO. MTsRKPO metaainete koolituse ja ühtlustavate programmide keskus. MTsRKPO õpetajate üldkultuuriliste pädevuste keskus. MTsRKPO pedagoogikatöötajate pädevuse hindamise keskus. Haridusdisaini ja digipedagoogika keskus "Ärikeskus" APKiPPRO ANO "Rakendusliku käitumisanalüüsi ning psühholoogiliste ja sotsiaalsete tehnoloogiate instituut" ANO "Teadus- ja metoodiline keskus Vahendus ja õigused" ANO "Riiklik kutsealase täiendava hariduse uurimisinstituut" ANO "Loov haridustehnoloogiad" ANO "Riiklik hariduse innovatsioonikeskus" ANO HE " Rahvusvaheline Instituut juhtimine LINK" ANO VO "Vene ülikool uuenduslik haridus» ANO VO "MPI Püha Johannes theoloog" ANO DPO "Hariduspoliitika Probleemide Instituut "EUREKA" ANO DPO "Kultuuri- ja hariduskeskus" globaalne maailm» ANO DPO "MASPK" ANO DPO "Multiotstarbeline Innovatsioonikeskus" ANO DPO "Moskva Akadeemia" Rahvamajandus ja avalik teenistus" (MANHiGS) ANO DPO "OBRAZOVANIE-RS" ANO DPO "Prosveštšenie-Stolitsa" ANO DPO "SoftLine Education" ANO DPO "TsRMK-haridusprogrammid" ANO DPO "Tõhusa hariduse keskus" ANO DPO "Kitaygorodskaya kool" ANO DPO "Kõrgem kool" ANO DPO "Personali arendamise instituut" ANO DPO " Hariduskeskus munitsipaalsfääri jaoks Kamenny Gorod" ANO DPO "SNTA" ANO DPO "UMC RSA "Intercon-Intellect" ANO DPO Avatud Instituut "Arendav haridus" ANO DPO TsPSO "Keskus" psühholoogiline tugi haridus "TOCHKA PSI" ANO Õigusabi keskus "Profzaštšita" ANOVO "Moskva Rahvusvaheline Ülikool" ANODO "Irina Vineri Rahvusvaheline Spordiakadeemia" JSC "Akadeemia" Prosveštšenie "JSC "ELTI-KUDITS" Riiklik Autonoomne Kõrgharidusasutus " Leningradski Riiklik Ülikool neid. A.S. Puškin (Moskva filiaal) Riiklik Autonoomne Kõrgkool "Moskva Linna Pedagoogikaülikool" Riiklik Autonoomne Kõrgharidusasutus "Moskva Hariduskvaliteedi Keskus" Riiklik Autonoomne Haridusasutus "Moskva personalipotentsiaali arendamise keskus" hariduses" (MTsRKPO) Pedagoogilise tipptaseme keskus" GAPOU "Tehnoloogiakolledž nr 24" (GAPOU TK nr 24) GAU "Moskva loomaaed" SBEI linna organisatsiooniline ja metoodiline keskus "Kooliraamat" SBEI DPO "keskus" isamaaline kasvatus ja koolisport "GBOU DPO GMTs DOgM (Linna metoodiline keskus) GBOUDO "A.P. Gaidari nimeline laste ja noorte loovuse palee" GBPOU "Vorobyovy Gory" GBPOU "Moskva osariiklik elektromehaanika ja infotehnoloogia kolledž" GBPOU "Esimene Moskva hariduskompleks" GBPOU "College of Communications No. 54" sai nime P.M. Vostrukhina GBPOU "V. G. Fedorovi nimeline polütehniline kolledž nr 47" GBU "Linna psühholoogiline ja pedagoogiline keskus" GBU DPO "Moskva haridus- ja spordikeskus" Moskva linna spordi- ja turismiosakond GBU Moskva andmekaitseametnik "haridusprogrammide direktoraat aastal kultuuri ja kunsti valdkond" linna metoodikakeskus ja MIOO riigieelarveline kõrgkool "Moskva linna pedagoogikaülikool" täiendusõppe instituut töötajate täiendõppe ja ametialase ümberõppe instituut Finantsülikool Vene Föderatsiooni valitsuse turismi- ja hotellindusinstituudi IT&OS osakonna alluvuses. Tellimus DO 732 Eluohutuse osakond Valeoloogia osakond Haridustehnoloogiate tervist säästva sisu osakond Matemaatika osakond (riiklik leping) Keelehariduse rahvusvahelise integratsiooni osakond Saksa keele osakond Töökaitse osakond Hariduse psühholoogiliste uuenduste osakond Sotsiaalteaduste osakond ja humanitaarharidus Õppetegevuse juhendaja tugiosakond Personalijuhtimise osakond Füüsika osakond Lingvistika osakond Informaatika laboratoorium MSTU ISOT MIOO. Alushariduse osakond MIOO. Võõrkeelte osakond MIOO. Infotehnoloogia hariduse osakond MIOO. Venemaa rahvaste religioonide ajaloo ja kultuuri osakond MIOO. osakond paranduspedagoogika MIOO. MIOO kooli rahvusvahelise (multikultuurilise) hariduse ja sisserändajate laste integratsiooni osakond. Bioloogia õppemeetodite osakond MIOO. Informaatika õpetamise metoodikate osakond MIOO. Füüsika õpetamise meetodite osakond MIOO. Keemia, ökoloogia ja loodusõpetuse meetodite osakond MIOO. Õpetaja pädevuste modelleerimise ja isiksuse arendamise osakond MIOO. MIOO alghariduse osakond. Üldpedagoogika osakond MIOO. MIOO õppekavavälise tegevuse pedagoogika osakond. osakond praktiline psühholoogia MIOO. Erialase hariduse osakond MIOO. MIOO hariduspsühholoogia osakond. Sotsiaal- ja humanitaarhariduse osakond MIOO. Tehnoloogiaosakond MIOO. Haridussüsteemide arendamise juhtimise osakond MIEO. Haridusfilosoofia osakond MIOO. Keskkonnahariduse ja säästva arengu osakond MIOO. Majandusteaduskond MIOO. Haridusökonoomika osakond MIOO. MIOO esteetilise kasvatuse ja kultuuriuuringute osakond. SIA MPGU professionaalse pedagoogilise toe ja toe osakond Täiendava täiendõppe osakond MC ZeloUO MTsNMO A.V. Zaporožetsi nimeline koolieelse kasvatuse uurimisinstituut NRU HSE "Üld- ja keskerihariduse süsteemi finantskirjaoskuse föderaalne metoodiline keskus" sotsiaalsfäär Sotsiaalpoliitika instituut " NOU "Pedagoogiliste Süsteemide Instituut" NOU HE "Moskva Sotsiaal- ja Pedagoogiline Instituut" NOU DPO "Uute Tehnoloogiate Instituut" NOU DPO "Süsteemitegevuse pedagoogika instituut" NOU DPO " Riiklik Instituut kaasaegse hariduse "ÖÖ VO" MFPU "Sünergia" Mittetulunduslik õppeasutus "Kool lastele" OANO VO "Moskva Psühholoogia- ja Sotsiaalülikool" ODO PEI "Täiendava hariduse keskus "Sneil" "Laste Teaduslinn" OÜ "Instituut Organisatsioonipsühholoogia" LLC "Infourok" LLC "Rahvusvaheline Loominguliste Nõustamistehnoloogiate Keskus" LLC "Piirõppe arendamise teadus- ja hariduskeskus" LLC "Riiklik Tehnikaülikool» LLC SiSiN LLC Venemaa Fitness Aeroobika Föderatsioon LLC Hariduse Arenduskeskus I.G. Pestalozzi LLC "BELOV PRODUCTION" (Sanogeense paranduspedagoogika kõrgkool) LLC "Haridusarenduse konsultatsiooni- ja arendusinstituut" LLC "Laboratoorium" Arukas tehnoloogia LINTECH "LLC" Rahvusvaheline Assotsiatsioon Lisaharidus LLC "Rahvusvahelised haridusprojektid" LLC "Intellektuaalse arengu meetodid" LLC "Projektijuhtimise praktika" LLC "RELOD" LLC "Kaasaegsed haridustehnoloogiad" LLC "Võõrkeelte pealinna instituut" LLC Multidistsiplinaarne täiendõppe koolituskeskus " haridusstandard» OÜ Koolituskeskus "PROFATTESTATION" OÜ Koolituskeskus "PROFACADEMIA" OU Pedagoogikaülikool"Esimene september" OCHU VO "Moskva rahvusvaheline akadeemia" RBOO "Center for Curative Pedagogics" RSU. A.N. Kosygina ressursikeskus üleminekuks föderaalsele riiklikule haridusstandardile LLC Ühiskursused MIEE ShNT (Uute tehnoloogiate kool) Ühisprogrammid MIEE-MCCS Liit "Noored spetsialistid" (WorldSkills Russia) Föderaalne riiklik autonoomne kõrgharidusasutus "Moskva füüsika instituut" ja tehnoloogia" FSAEI HE National Research University MIET FSAEI HE National Research University Higher School of Economics FSAEI HE National Research University Higher School of Economics. Riikliku Teadusülikooli Kõrgema Majanduskooli võõrkeelte osakond.Riikliku Teadusülikooli Kõrgema Majanduskooli Praktilise Psühholoogia Instituut. Moskva elektroonika ja matemaatika instituut. A.N.Tikhonova Venemaa Riiklik Nafta- ja Gaasiülikool (Riiklik Uurimisülikool) I.M. Gubkini järgi NEED. Sechenov Venemaa tervishoiuministeeriumist (Sechenov University) Föderaalne Instituut Hariduse arendamine" föderaalne riigieelarveline teadusasutus "Lapsepõlve, perekonna ja hariduse uurimise instituut" Vene akadeemia Venemaa Haridusakadeemia haridusarengu strateegia instituut FSBSI Venemaa Haridusakadeemia haridusjuhtimise instituut Vene ülikool Rahvaste sõprus FSBEI HE Sergei Andriyaka akvarellide ja kaunite kunstide akadeemia FGBOU HE Riiklik Vene Keele Instituut. A.S. Puškin Moskva Riiklik Juhtimisülikool Moskva Lennuinstituut Moskva Arhitektuuriinstituut Moskva Riiklik Tehnikaülikool Moskva Riiklik Tehnikaülikool Stankin Moskva Riiklik Ülikool AT. Lomonosovi Moskva Riiklik Tehnika- ja Juhtimisülikool, mis sai nime K.G. Razumovski FGBOU HE Moskva Riiklik Pedagoogiline Ülikool FGBOU HE Moskva Polü Tehnikaülikool» Föderaalne riigieelarveline kõrgharidusasutus "Vene riik humanitaarülikool» Venemaa Riiklik Sotsiaalülikool Mendelejev" Föderaalne riigieelarveline kõrgharidusasutus "Vene keel majandusülikoolist nime saanud G.V. Plekhanovi Moskva Riiklik Keeleülikool Moskva Riiklik Psühholoogia- ja Pedagoogiline Ülikool Moskva Riiklik Tehnikaülikool N. E. Baumani järgi Tehnopark "Enginirium" Föderaalne riigieelarveline kõrgharidusasutus "N.E. Baumani nimeline Moskva Riiklik Tehnikaülikool". Ülikoolieelse koolituse keskus (erikoolidega suhtlemise osakond) FGBOU HE "Moskva Riiklik Ehitusülikooli riiklik teadustöö" FGBOU VO "Moskva Riiklik Ehitusülikooli riiklik teadustöö". Instituut kaugõpe FGBOU VO "Moskva Riiklik Ehitusülikooli riiklik teadustöö". Föderaalse Riigieelarvelise Kõrgkooli "Moskva Riikliku Ehitusülikooli riikliku uurimistöö" noorte- ja teabepoliitika osakond. Ülikoolieelse koolituse keskus "Sisseastuja" Föderaalne riigieelarveline kõrgharidusasutus "Vene Transpordiülikool (MIIT)" N.I. Pirogov Venemaa Tervishoiuministeeriumist Moskva Riiklik Raadiotehnika, elektroonika ja automaatika tehnikaülikool teaduskeskus kehaline kasvatus ja sport” FSBI “Vene Haridusakadeemia” FSBI “Vene Haridusakadeemia”. Perspektiivi osakond teaduslikud uuringud Kõrgõppeteaduskond Föderaalne riigieelarveline teadusasutus "Vene Haridusakadeemia psühholoogiline instituut" Föderaalne riigieelarveline kõrgharidusasutus "V.I. nimeline Moskva Riiklik Akadeemiline Kunstiinstituut. Surikov Venemaa Kunstiakadeemias "Föderaalse Riigieelarvelise Kõrgkooli "Moskva Tehnoloogiaülikooli" toetusfondi sotsiaalsed projektid"Haridus ühiskonnale" TsPPRIK "Yasenevo" Pedagoogilise tipptaseme keskus PEI VO "S.Yu nimeline Moskva ülikool.

Alusta õppimist

Dokument: ametialase ümberõppe kehtestatud vormi diplom, mis annab õiguse kõrghariduses kutsetegevuseks (saadetud Vene Postiga).

Programmi asjakohasus:

Kaasaegne ühiskond seab kõrgharidusele üsna ambitsioonikad ülesanded, mis seisnevad tulevastes spetsialistides mitte ainult erialaste, vaid ka üldkultuuriliste pädevuste kujundamises, sealhulgas oskuses töötada meeskonnas, teha koostööd kolleegidega, ennetada ja konstruktiivselt lahendada konfliktsituatsioone. kutsetegevuse käigus; võime näidata psühholoogilist stabiilsust rasketes ja äärmuslikud tingimused, rakendage optimeerimiseks emotsionaalse ja kognitiivse regulatsiooni meetodeid enda tegevust ja psühholoogiline seisund; oskus teha optimaalseid organisatsioonilisi ja juhtimisotsuseid ja muud, mis omakorda seab kõrged nõudmised ülikooli õppejõu erialasele kompetentsile. See kinnitab kutsestandardi „Kõrgkooliõpetaja“ sisu.

Õppejõudude erialase ettevalmistuse kvaliteedi analüüs õppeasutused kõrg- ja keskeriharidus näitab, et enamikul õpetajatel puudub pedagoogiline haridus, mis võimaldaks neid probleeme asjatundlikult lahendada. Sellega seoses välja töötatud ja välja pakutud see programm. „Kõrgkooliõpetaja“ kvalifikatsiooni omamine tõstab spetsialistide konkurentsivõimet tööturul aastal haridust. Eelkõige võib gümnaasiumiõpetaja diplomi omamine olla aluseks vastavatele ametikohtadele vastuvõtmisel.

Programmi eesmärk: on keskendunud psühholoogilisele, pedagoogilisele ning teaduslik-metoodilisele ettevalmistusele ülikooli õppejõu tööks.

Kursuse eesmärgid: aidata õpilastel heita uus pilk pedagoogilisele tegevusele ja haridusele. Tutvuge reeglitega, mille järgi haridusprotsessi korraldatakse, tõstke õpetaja töös esile tõhusad pedagoogilised tehnoloogiad, õpetage, kuidas eraldada aega erinevat tüüpi töödele. akadeemiline töö, et valida õpetatavate erialade jaoks parim teoreetilise ja faktilise materjali kombinatsioon ja palju muud.

Õpilaste haridusnõuded: kõrgharidusega isikutel on lubatud omandada täiendavaid erialaprogramme. Mittetäieliku diplomiga õpilased kõrgharidus või õppeklassi tunnistust, koolitusele ei võeta *.

* vastavalt Haridus- ja Teadusministeeriumi 25.08.2015 selgitustele AK-2453/06 "koolitus üheaastastes pedagoogilistes klassides keskkoolides pedagoogide koolitamiseks koolieelsed asutused ei saa võrrelda originaaliga erialane haridus, ja vastavalt ka keskeriharidusele vastavalt Vene Föderatsiooni kehtivatele haridusvaldkonna õigusaktidele.

Õppevorm: 100% eemal (töökohal), koolitus toimub veebis haridusportaalis http://do.in-techno.rf

Kaugõppe vahendid: elektroonilised õppe- ja metoodilised kompleksid, sealhulgas elektroonilised õpikud, õppejuhendid, õppevideod, helisalvestisi.

Vorm lõplik sertifikaat programmi järgi: interdistsiplinaarne eksam testi vormis.

Moodul 1. Õppetegevuse õiguslik toetamine - 30 tundi.
Moodul 2. Kvaliteedijuhtimine haridussüsteemis föderaalse osariigi haridusstandardi kontekstis - 32 tundi.
Moodul 3. Haridussüsteemide kujundamine - 32 tundi.
Moodul 4. Teadus- ja uuendustegevuse juhtimine - 30 tundi.
Moodul 5. Kõrghariduse pedagoogika ja psühholoogia - 30 tundi.
Moodul 6. Pedagoogiline psühholoogia - 30 tundi.
Moodul 7. Kõrghariduse õppeprotsessi kaasaegsed tehnoloogiad - 36 tundi.
Moodul 8. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad kõrghariduses - 30 tundi.

Programmi ja koolitusega saab lähemalt tutvuda haridusametis telefonil: +7 495 105 96 04.